NEXTBOTS FACE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 30 Aralık 2022
Yazar:
Grafikler:
Okunma: 835

Nextbots Face

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•FALCON GLOBAL LTD •FALCON GLOBAL LTD •FALCON GLOBAL LTD

Nextbots Face

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 23 Eylül 2022
Türü/Türleri Macera
Konusu/Amacı Nextbots Face
ESRB T Genç


Nextbots Face

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerNextbots Face Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Nextbots Face Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında
Nextbots Face oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Oyunda temel amaç Obunga isimli karaktere yakalamadan, oyun içerisinde çeşitli güzergâhlarda ilerlemektir. Oyuncu çeşitli odalarda ilerlerken Obunga karakteri gittiği yerlerde oyuncuyu takip etmekte ve yakalamaya çalışmaktadır. Oyuncu yakalandığı takdirde başarısız sayılmaktadır.

Nextbots Face Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre T Genç oyuncular için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Oyun içerisinde korku öğeleri yer almaktadır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş