MY PERFECT HOTEL OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 21 Eylül 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 1281

My Perfect Hotel

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• SayGames Ltd •SayGames Ltd •SayGames Ltd

My Perfect Hotel Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 11 Ağustos 2022
Türü/Türleri Oyun makinesi
Konusu/Amacı My Perfect Hotel oyununda amaç karakter ile oteli işletmesini yaparak oteli yenilikler ekleyerek büyütmeye çalışmaktır.
PEGI +12


My Perfect Hotel Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMy Perfect Hotel Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

My Perfect Hotel oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen Arcade (oyun makinesi) oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. My Perfect Hotel oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç kendi otel işletmeciliğini alarak gelen müşterilere eğlence ve rahat bir konfor sağlayarak para kazanmaya çalışmaktır. Toplanan paralar ile otel işletmeciliği büyüterek odaların oteldeki oda sayısı arttırılabilir ve daha konforlu lüks odalara yükselte bilinmektedir. Oteli genişletebilmek için çalışanların seviyelerini yükselterek yıldızlar toplanmaktadır. Bu toplanan yıldızlar ile diğer bölümleri açarak mutfak, havuz ve otopark hizmetlerinden ekstra olarak para kazanılmaktadır.

My Perfect Hotel Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon ve motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar dışında olumsuz bir içeriğe rastlanmamıştır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında çevrim içi satın alma bulunmaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş