MY CİTY: PAJAMA PARTY OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 20 Haziran 2022
Yazar: Mehmet Ali Küçük
Grafikler:
Okunma: 362

My City : Pajama Party

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• My Town Games Ltd •My Town Games Ltd •My Town Games Ltd


My City : Pajama Party Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 22 Mayıs 2019
Türü/Türleri Eğitici
Konusu/Amacı My City: Pajama Party oyununda amaç eve arkadaşlarını davet ederek pijama partisi yapmaya çalışmaktır.
ESRB E Tüm yaşlar


My City : Pajama Party Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMy City: Pajama Party Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

My City: Pajama Party oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, simülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyuncular kendi karakterlerini tasarlayabilmektedirler ve bu karakterleri evde oyuncaklarla oynatmak, dekorasyon yapmak gibi farklı etkinliklere katılmak için kullanabilmektedirler. Sanal bir oyuncak bebek evine benzemekte olan My City:Pajama Party oyununda pijamalar,lambalar, oyuncaklar ve atıştırmalıklar ile bölümleri dizayn etmektedirler.Oyun karakterlerinin, birden fazla duygu ve yüz özelliği bulunmaktadır. Ayrıca karakterlerin kıyafetlerin değiştirebilmekle birlikte evdeki çeşitli objelerle etkileşime geçilmektedir. İlgili başarımın yüzdesine göre oyuncular ödül kazanmaktadır. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

My City: Pajama Party Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre tüm yaş grupları çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş