MUSİC RACİNG GT: EDM& CARS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 15 Nisan 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 98

Music Racing GT: EDM & Cars

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Adaric Music •Adaric Music •Adaric Music


Music Racing GT: EDM & Cars Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 11 Mart 2022
Türü/Türleri Müzik
Konusu/Amacı Music Racing GT: EDM & Cars oyununda amaç bir araç seçerek platform üzerindeki kutulara çarparak müzik ritmini oluşturmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +3


Music Racing GT: EDM & Cars Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMusic Racing GT: EDM & Cars Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Music Racing GT: EDM & Cars oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen müzik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Music Racing GT: EDM & Cars oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun, oyunun başlangıcında oyuncudan pembe ve mavi renkli arabalar arasından bir seçim yapmasını istemektedir. Seçilen araba ile bir platform üzerinde ilerlenmekte ve çeşitli kutucuklar kırılmaya çalışılmaktadır. Aynı zamanda bu kutucuklar kırıldıkça popüler müzikler çalmaktadır. Oyuncunun karşısına çeşitli engeller çıkmaktadır. Bu engellere takıldığı takdirde başarısız olunmakta oyuna yeniden başlanmaktadır.

Music Racing GT: EDM & Cars Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılacak öğelere rast gelinmemiştir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş