MUSCLE RACE 3D OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 11 Ocak 2022
Yazar: İsmail Aydın
Grafikler:
Okunma: 146

Muscle Race 3D

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• GOODROID,Inc. •GOODROID,Inc. •GOODROID,Inc.


Muscle Race 3D Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 13 Temmuz 2021
Türü/Türleri Yarış
Konusu/Amacı Muscle Race 3D oyununda amaç oyuncunun rengindeki halterleri toplayarak, vücudu geliştirip engelleri aşarak bitiş çizgisine varmaktır.
PEGI derecesi +3


Muscle Race 3D Platformları

Android IOS Browser

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMuscle Race 3D Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Muscle Race 3D oyunu Android ve Apple uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen tek oyunculu mobil parkur oyunudur. Oyun seviyelerden oluşmakta ve her seviye içerisinde parkurlar bulunmaktadır. Oyunda amaç, oyuncuların oyundaki parkurları rakiplerinden önce tamamlayarak oyun parası kazanabilmesi için oyundaki dambıl, top, şeker ve kola gibi nesneleri toplayarak karakterlerinin vücudunu geliştirmesidir. Oyuncular sahip oldukları karakterin vücudunu geliştirerek kapı, havuz ve havuç tarlası gibi engelleri aşarak bir sonraki parkura geçebilmektedir. Parkurlar arası engeller aşılarak yeni parkura geçildiğinde oyun karakteri zayıflamakta ve oyuncunun bir sonraki parkura geçebilmesi için yeni nesneler toplaması gerekmektedir. Seviyeler ilerledikçe oyun zorlaşmakta ve rakipler daha zorlayıcı olmaktadır. Oyuncular reklam izleyerek de bir sonraki parkur’a karakterlerini geliştirmek zorunda kalmadan doğrudan geçebilmektedir. Oyuncular parkurda kendi renklerindeki nesneleri toplarken, kendisinden daha az gelişmiş bir rakiple karşılaştığında rakibine çarparak rakibinin topladığı nesnelerin yere düşmesine ve rakibinin başlangıç seviyesine dönmesine neden olabilmektedir. Aynı şekilde oyuncudan daha gelişmiş bir rakip de oyuncunun karakterine çarparak, oyuncunun başa dönmesine neden olabilmektedir. Oyun içerisinde oyuncuların karşısına anahtarlar çıkmakta ve toplanan bu anahtar ile hediye kutuları açılarak çeşitli miktarlarda oyun parası, karakter vücutları ve oyun nesneleri kazanılmaktadır. Oyunun market kısmında ise oyuncular oyun parası ile karakter vücutları ve oyun nesneleri satın alabilmektedir.

Muscle Race 3D Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Muscle Race 3D oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil parkur oyunudur. Oyunda amaç, oyuncuların oyundaki parkurları rakiplerinden önce tamamlayarak oyun parası kazanabilmesi için oyundaki dambıl, top, şeker ve kola gibi nesneleri toplayarak karakterlerinin vücudunu geliştirmesidir. Oyuncular parkurlar arası engelleri aşarken oyun karakterleri zayıflamaktadır. Bu yüzden oyuncuların yeni parkurlara geçtiklerinde yeni nesneler toplaması gerekmektedir. Oyunda yer alan diğer bir unsur ise oyun içerisinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlardır. Oyunda oyuncular çeşitli hediyeler kazanabilmek veya oyunda avantaj sağlayabilmek için reklam izlemeye yönlenebilmektedir. Ayrıca, oyunun reklamsız versiyonu oyun içi satın alma kullanılarak alınabilmekte, böylelikle oyun içi reklamlar kaldırılabilmektedir.

Muscle Race 3D Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibarıyla, çocuklarda el göz koordinasyonu, dikkat olgusu ve konsantrasyon geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bununla birlikte oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda oyuncular çeşitli hediyeler kazanabilmek veya oyunda avantaj sağlayabilmek için reklam izlemeye yönlenebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındırabilmekte, bu sebeple oyunun reklamsız versiyonun tercih edilmesi iyi bir seçenek olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmekte, oyuncuların karşısına çıkan reklam içerikleri konusunda ebeveyn denetiminin sağlanması gerekmektedir. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş