MOTO BİKE: RACİNG PRO OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 28 Nisan 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 69

Moto Bike: Racing Pro

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Mice Games •Mice Games •Mice Games


Moto Bike: Racing Pro Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 27 Mart 2022
Türü/Türleri Yarışma
Konusu/Amacı Moto Bike: Racing Pro oyununda amaç akrobasi gösterileri ile zorlu engelleri aşarak bitiş çizgisine ulaşmaya çalışmaktır.
PEGI +3


Moto Bike: Racing Pro Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMoto Bike: Racing Pro Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Moto Bike: Racing Pro oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen yarış oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Moto Bike: Racing Pro oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda motosiklet kontrol edilmektedir. Oyunda temel amaç ise en kısa sürede bitiş çizgisine ulaşmaktır. Oyunda ilerlerken oyuncunun karşısına çeşitli engeller çıkmaktadır. Bu engeller aşılamadığı takdirde başarısız olunmakta ve mevcut seviyenin yeniden oynanması gerekmektedir. Oyunda süre bulunmaktadır. Bitiş çizgisine ne kadar çabuk ulaşılınırsa o kadar en yüksek yıldız sayısı olan 3 yıldız alınmaktadır. Oyunda çeşitli engeller geçilirken takla atılması ise ekstra saniye düşülmesini sağlamaktadır. Bu sayede oyuncu en az saniyede oyunu bitirebilmektedir.

Moto Bike: Racing Pro Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde yer alan şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş