MONSTERS: PvP ARENA OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 12 Kasım 2021
Yazar: Feridun güngör
Grafikler:
Okunma: 284

Monsters: PvP Arena
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• playducky.com • playducky.com • playducky.com


Monsters: PvP Arena Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 16 Eylül 2021
Türü/Türleri Oyun makinesi
Konusu/Amacı Oyundaki amaç seçtiğiniz karakter ile hayatta kalmaya çalışarak avlarınızı yakalamak.
PEGI derecesi +16


Monsters: PvP Arena Oyun Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMonsters: PvP Arena Oyun Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Monsters: PvP Arena oyununda temel amaç bir canavar seçmek ve bu canavar ile çocuk sayılabilecek insanları ve diğer canavarları öldürmektir. Oyun arenası bir plane üzerinde rastgele konulmuş engellerden radyo aktif varillerden ve kolaylıkla kırılabilir kasalardan oluşmaktadır. Oyunda her şey canavarın bir şeyleri kırması, devirmesi ve korkunç çığlıklar ile öldürmesi üzerine kurulmuştur. Canavar, öldürdükçe ve oyun içi bir takım ödülleri topladıkça altın kazanılmaktadır. Bu altınlar ile de bir birinden korkutucu başka canavar karakteri satın alınabilmektir.

Monsters: PvP Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Monsters: PvP oyununun içerdiği birçok şiddet öğesinden ötürü çocuklara hitap etmediği gözlemlenmiştir.

Monsters: PvP Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 16 yaş üzeri için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Monsters: PvP oyununun oynanışı itibariyle herhangi bir olumlu yönü bulunmamaktadır. Olumsuz olabilecek birçok şiddet unsuru öğe bulunmaktadır. Öldürülen çocuklar, öldürülen çocukların iskeletlerinin yerde bir süre kalması ve bunların görünmesi, korkutucu çığlıklar, canavarların kendi çıkardıkları sesler, korkutucu canavar tasvirleri bunlara birkaç örnek olarak gösterilebilir.

Bunun yanı sıra oyun içi satın alma ve reklam gösterimi bulunmaktadır. Reklam gösterimi sırasında çıkan videolar kimi zaman olumsuz içerikler barındırabilmektedir. Olumsuz içerikler barındırabilecek videolara karşı dikkatli olmak gerekmekte, reklam gösterimini engellemenin bir yolu olarak da oyun çevrimdışı oynanabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde bulunan oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş