MONEYGUN RUN! OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 23 Haziran 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 36

Moneygun Run!

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• VOODOO •VOODOO •VOODOO


Moneygun Run! Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 10 Şubat 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Moneygun Run! oyununda amaç platform üzerinde bulunan evleri arabaları gibi bazı nesnelerin üzerine para tabancası ile ateş ederek onları satıın almaya çalışmaktır.
ESRB E Tüm yaşlar


Moneygun Run! Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMoneygun Run! Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Moneygun Run! Oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Moneygun Run! Oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyuncu dolar ateş eden bir eli sağa sola hareket ettirmektedir. Oyunun başlangıcında yavaş ve tek tek dolar atan silah çeşitli seçenekler sayesinde daha hızlı atış imkânı sağlamaktadır. Belirli bir süre sonra bu seçeneklerin yerini çeşitli nesneler yer almaktadır. Bu nesneler günlük hayatta satın alınabilecek araba, bisiklet, ayakkabı gibi şeylerdir. Oyunda platformun sonuna geldiğinde ise başaralı sayılmaktadır.

Moneygun Run! Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E Tüm Yaşlar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde yer alan olumsuz olarak sayılabilecek nitelikte öğelere rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş