MOMMY ROPE GAME OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 24 Haziran 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 87

Mommy Rope Game

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Zego Global Publishing •Zego Global Publishing •Zego Global Publishing


Mommy Rope Game Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 19 Mayıs 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Mommy Rope Game oyununda amaç ip kullanarak havadan uçarak kötü insanları yakalamaya çalışmaktır.
PEGI +12


Mommy Rope Game Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMommy Rope Game Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Mommy Rope Game oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Mommy Rope Game Pop oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda Poppy Play Time chapter 2 de karşımıza çıkan karakterlerden biri olan pembe renkli karakter ile çeşitli bölgelerde oynanmaktadır. Oyuncu karakteri şehir içerisinde yönlendirmektedir. Oyundaki karakterin hızlı koşma, lazer silahı, yüksek zıplama gibi özellikleri bulunmaktadır. Lazer silahı ile çeşitli objeleri vurup patlattıkça çeşitli miktarlarda para kazanmaktadır. Kazandığı paralar ile çeşitli süper güçler alarak daha fazla araç patlatıp para kazanabilmektedir. Fazla patlatma yaptığı takdirde ise polis karakterleri peşine düşmekte ve oyunda ki mommy karakterini öldürmeye çalışmaktadır.

Mommy Rope Game Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş