android ios

MİNİ FOOTBALL OYUN İNCELEMESİ

Yazar(lar): Psikolog Gülşah AKSAKALLI- Yasin YOĞUN | 30 October 2020, Friday 15:20 | 2,268 görüntüleme

Mini Football
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Miniclip • Miniclip • Miniclip


Mini Football Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 21 Eylül 2020
Türü/Türleri Spor Oyunları
Konusu/Amacı Klasik futbol oyunlarındaki gibi karşı kaleye rakipten fazla gol atabilmektir.
PEGI derecesi 3+


Mini Football Oyun Platformları

Android iOS


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMini Football Oyununun Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Mini football oyun spor oyunları türünde ücretsiz olarak indirilebilen online olarak oynanabilen mobil bir oyundur. Oyunda amaç oyun klasik futbol oyunlarında olduğu gibi rakip takıma gol atmaktır. Oyuna kullanıcı adı ve şifre girilerek giriş yapılmakta ya da facebook üzerinden bağlanılarak giriş yapılmaktadır. Oyuna başlamadan önce takım üzerinde ve oyuncu değişikliği yapılabilmektedir. Oyuncu değişikliğinin yanı sıra oyuncular forvet, defans, orta saha gibi yerlerde görevlendirilmektedir. Oyuna ilk giriş esnasında giriş bedeli olarak coin verilmektedir. Oyun kazanılırsa daha fazla coin kazanılırken kaybedildiğinde oyuna girişte ödenen coin’de gitmektedir. Mini football oyunu seviye seviyedir ve seviye ilerledikçe daha zorlu rakipler çıkmaktadır. Aynı zamanda bu seviyeler seviye ilerledikçe çeşitli malzeme, kıyafet ve oyuncuların kilitleri açılmakta ve seviyeleri yükselmektedir. Aynı zamanda oyuncu seviyeleri kazanılan coinler ile artırılabilmekte ve çeşitli özellikler kazandırılabilmektedir. Bu coinler oyunda kazanılacağı gibi oyun içi satın alma ile alınabilmektedir.

Oyunda bir diğer unsur ise oyunda bulunan cevherlerdir. Bu cevherler oyunun verdiği çeşitli görevler tamamlandığı takdirde kazanılmaktadır. Kazanılan cevherler ile forma, logo, top gibi çeşitli araç gereçler alınabilmektedir.

Mini Football Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Mini Football oyununu inceleyecek olursak, oyun kullanıcılar arasında maçlar yapılarak oynanan, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil futbol oyundur. Mini Football yalnızca çevrimiçi oynanabilmekte olup aynı zamanda oyuna facebook ile bağlanma seçeneği de bulunmaktadır. Oyunda oyun içi satın alma özelliği bulunmaktadır. Mini Football oyununa ilk girişte çeşitli defans eğitimleri verilmekte ve bu eğitimler tamamlandıktan sonra yeni takım kurulabilmektedir. Yeni takım kurulduktan sonra oyuncunun karşısına rastgele atanan takım ile bir futbol maçı başlamaktadır. Oyunu alan takım coin kazanmaktadır. Oyun içinde kazanılan coinlerle çeşitli malzemeler alınabilmekte ve seviye yükseltilebilmektedir. Coinlerin dışında cevher paketleri de bulunmakta bu cevher paketlerini kazanabilmek için oyunu kazanmak veya oyun içi satın alma kullanmak gerekmektedir. Ayrıca, çeşitli güçlendirmeler, paketler ve karakter değişim paketleri oyun içindeki reklam videolarının izlenmesi ile kazanılabilmektedir. Oyun, oyuncuların facebook ile bağlanmasına teşvik etmekte facebook ile bağlanmaları halinde ücretsiz cevher vb. ödüller verilmektedir.

Oyuna daha da bağlayan ve oyuncular için oyunu çekici hale getiren bir başka unsurlar da oyun içindeki çeşitli güçlendirmelere sahip olabilme, forma, top gibi çeşitli malzemeler alarak ve seviye yükselterek rekabetin yüksek tutulmasıdır. Oyun içindeki rekabet fazla olduğu için oyuncuların derece yapma isteği oyunu oynamaya daha da sevk etmektedir.

Mini Football Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Mini Football, çevrimiçi bir oyun olması ve oyuna facebook hesabı ile bağlanılabilmesi sebebiyle kullanıcılara arkadaşları ile rekabet edebilme olanağı tanımaktadır. Oyun içindeki bu olanak çocukların rekabet etme isteğini daha da arttırabilmekte ve daha da hırslanmalarına neden olabilmektedir. Oyunun oynanışı itibariyle el-göz koordinasyonunu geliştirme gibi olumlu yönü bulunmaktadır. Bunun yanı sıra oyun içinde oyuncuların çeşitli malzeme ve coin, cevher gibi oyun içi paraları kazanabilmeleri için reklam izleme seçenekleri bulunmaktadır. Video izleme karşılığında bu ödüllerden bazıları kazanılabilmektedir. Bu videolar kimi zaman kumar, müstehcenlik gibi içerikler barındırabilmektedir. Olumsuz içerikler barındırabilecek videolara karşı dikkatli olmak gerekmektedir. Aynı zamanda coin, cevher ve çeşitli malzemeler gerçek para ile de satın alınabilme özelliği taşıdığı için çocukları oyun içi satın almaya yani gerçek para harcamaya teşvik etme gibi bir olumsuz yönü daha bulunmaktadır. Mini Football oyununda oyun içi satın almalar cazip hale getirilmiş ve oyunun birçok yerinde kullanıcıların karşısına çıkarılmıştır. Oyunda ilerlemek adına çocukların bilinçsiz bir şekilde oyuna para yatırmalarına sebep olabilen bu konu hakkında özellikle ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Ayrıca, oyunun bağımlılık yapıcı etkisi de bulunmaktadır. Oyunda, yeni karakterler kazanma, yeni forma, top vb. malzemeler elde edebilme, yeni seviyelerim kilidini açabilme isteği oyuncuyu hırslandırıp daha çok cezbetmekte ve oyunu oynamaya daha çok itmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde bulunan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Atari, aslında başarı anlamına gelen Japonca bir kelimedir.
Toast Alert...