MERGE MONSTERS 100 DOORS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 14 Kasım 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 180

Merge Monsters 100 Doors

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•FALCON GLOBAL LTD •FALCON GLOBAL LTD •FALCON GLOBAL LTD

Merge Monsters 100 Doors Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 16 Eylül 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Merge Monsters 100 Doors oyununda amaç 15 adet kare içerisine savaşçı karakterler yerleştirilmekte ve saldırıya hazırlanmaktadır.
PEGI +3


Merge Monsters 100 Doors Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMerge Monsters 100 Doors Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Merge Monsters 100 Doors oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Merge Monsters 100 Doors oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda 15 adet kare içerisine savaşçı karakterler yerleştirilmekte ve saldırıya hazırlanmaktadır. Oyuncu isterse birden fazla karakteri birleştirip örümcek karakteri gibi oyun içindeki daha güçlü karakterlere dönüştürebilmektedir. Oyundaki karakterlerin bazıları uzaktan atış yapabilirken, bazı karakterler ise yakından etkili olabilmektedir. Oyuncu rakip karakterlere göre çeşitli stratejiler ile saldırı gerçekleştirmektedir. Oyuncu tüm rakip karakterleri öldürdüğü takdirde başarılı olmaktadır.

Merge Monsters 100 Doors Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş