MERGE MASTER: RAİNBOW FRİENDS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 30 Eylül 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 441

Merge Master: Rainbow Friends

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• FALCON GLOBAL •FALCON GLOBAL •FALCON GLOBAL

Merge Master: Rainbow Friends Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 24 Ağustos 2022
Türü/Türleri Arcade
Konusu/Amacı Merge Master: Rainbow Friends oyununda amaç karakterleri birleştirerek düşmanlar ile savaşmaktır.
ESRB E Herkes


Merge Master: Rainbow Friends Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMerge Master: Rainbow Friends Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Merge Master: Rainbow Friends oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen arcade oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Oyun gökyüzüne kurulmuş bir platform ring üzerinde oynanmaktadır. Oyunda temel amaç rakiplerden güçlü karakterleri ringe çıkarmak ve rakibi yenmektir. Oyuncunun çeşitli yetenekte karakterleri vardır. Doğru sıralama ile rakip karakterler üzerine hamle yapılmaktadır. Oyundaki karakterlerin farklı yetenekleri bulunmaktadır. Kimi karakterler uzaktan atış yapabilirken kimi karakterler ise rakip karaktere yakından vurabilmektedir.

Merge Master: Rainbow Friends Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E Herkes için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş