MERGE MASTER: INSECT FUSİON OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 18 Nisan 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 130

Merge Master: Insect Fusion

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• GameLord 3D •GameLord 3D •GameLord 3D


Merge Master: Insect Fusion Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 04 Mart 2022
Türü/Türleri Oyun makinesi
Konusu/Amacı Merge Master: Insect Fusion oyununda amaç savaş alanındaki bulunan böceklerin seviyesini yükselterek düşmana karşı savaşmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +3


Merge Master: Insect Fusion Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMerge Master: Insect Fusion Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Merge Master: Insect Fusion oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen oyun makinesi oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Merge Master: Insect Fusion oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyundaki çeşitli böcekler ve haşereler bir masa üzerinde savaştırılmaktadır. Kimi böcekler uzaktan ateş edebilirken, kimileri ise direk rakip böceklerle karşılaşmaktadırlar. Oyunun başlangıcında rakip böceklerle savaşılırken çeşitli stratejiler uygulanmaktadır. Oyunda başarılı olundukça yeni savaşçı böcekler açılmaktadır. Bu sayede oyuncu ekibine yeni savaşçı böcekler ekleyerek daha da güçlenmektedir.

Merge Master: Insect Fusion Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde yer alan şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır

Paylaş