MERGE GRABBER OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 15 Eylül 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 42

Merge Grabber

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• VOODOO •VOODOO •VOODOO

Merge Grabber Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 06 Temmuz 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Merge Grabber oyununda amaç çöp adam karakteri ile platform üzerinde bulunan karakterleri toplayarak zombi ordusunu yenmeye çalışmaktır.
PEGI +3


Merge Grabber Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMerge Grabber Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Merge Grabber oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Oyun bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyunda temel amaç platform üzerinde oyuncunun karşısına çıkan ve üzerinde karakter bulunan altıgen şekilleri ateş ederek yok etmektir. Bu sayede üzerinde duran karakter ile beraber hareket ederek daha fazla altıgen şekil yok edebilmektedir. Altıgen şekiller yok edilerek devam edilmekte ve bitiş çizgisine ulaşılıp başarılı sayılmaktadır.

Merge Grabber Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir.Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş