MERGE FARMTOWN OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 3 Haziran 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 96

Merge Farmtown

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• C.C.T Games • C.C.T Games •C.C.T Games


Merge Farmtown Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 02 Mayıs 2022
Türü/Türleri Bulmaca
Konusu/Amacı Merge Farmtown oyununda amaç oyunlar oynayarak kasabayı kurmaya çalışmaktır.
ESRB E Tüm yaşlar


Merge Farmtown Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMerge Farmtown Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Merge Farmtown oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Merge Farmtown oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda deniz üzeri bir toprak parçası düzenlenmeye, ıslah edilmeye çalışılmaktadır. “Merge Farmtown” kelime anlamı olarak çiftlik kasabasını birleştirmek anlamına gelmektedir. Oyunda çeşitli sebze ve meyveler arazi üzerine ekilmektedir. Ekilen bu besin öğeleri bir süre bekledikten sonra büyümekte ve hasat edilmektedir. Hasat edilen bu öğeler satılarak çeşitli miktarlarda para kazanılmaktadır. Oyun oyuncuya yapılması gerekenler listesi vermektedir. Bu görevler tamamlandıkça seviye atlanmakta ve başarılı olunmaktadır. Kazanılan altınlar ile çeşitli seviyelerde ev, köpek kulübesi ve dekorasyon malzemeler alınmaktadır.

Merge Farmtown Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E Tüm yaşlar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş