MERGE CAR MONSTER TRUCK FUSİON OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 1 Temmuz 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 71

Merge Car Monster Truck Fusion

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Rocket Game Studio •Rocket Game Studio •Rocket Game Studio


Merge Car Monster Truck Fusion Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 28 Mayıs 2022
Türü/Türleri Oyun makinesi
Konusu/Amacı Merge Car Monster Truck Fusion oyununda amaç oyuncu kendi araçlarını güçlendirerek düşman araçlara karşı kazanmaya çalışmaktır.
PEGI +3


Merge Car Monster Truck Fusion Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMerge Car Monster Truck Fusion Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Merge Car Monster Truck Fusion oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen oyun makinası oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Merge Car Monster Truck Fusion oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda bir saha üzerinde konumlandırılan motosiklet, araba gibi taşıtlar çarpıştırılmaktadır. En çabuk hangi tarafın aracı patlarsa o taraf kaybetmektedir. Oyunda konumlandırılan araçlar çeşitli stratejilere göre sıralanmaktadır. Örneğin ateş edebilen taşıtlar arka tarafa konumlandırılırken. Ön tarafa çarpma kuvveti yüksek araçlar konumlandırılmaktadır. Rakip araçların hepsi patlatıldığında başarılı sayılmakta bir sonraki seviyeye geçilmektedir. Oyun içinde başarılı oldukça çeşitli miktarlarda para kazanılmaktadır. Bu paralar ile araç geliştirilmekte ve çeşitli sayılarda atış mermisi alınmaktadır.

Merge Car Monster Truck Fusion Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş