MEGA RAMP CAR DRİVİNG GAME 3D OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 30 Kasım 2021
Yazar: Hatice Üstün
Grafikler:
Okunma: 169

Mega Ramp Car Driving Game 3D

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Remy Games •Remy Games • Remy Games


Mega Ramp Car Driving Game 3D Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 3 Ekim 2021
Türü/Türleri Yarış
Konusu/Amacı Oyundaki amaç rampalardan hızlı bir şekilde geçerek bitişe kadar önüne çıkan nesneleri toplamaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +3


Mega Ramp Car Driving Game 3D Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerMega Ramp Car Driving Game 3D Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Mega Ramp Car Driving Game 3D oyunu Türkçe karşılığı “Mega Rampa Araba Sürme Oyunu 3D” olan simülasyon türünde bir araç yarış oyundur. Oyunda temel amaç verilen süre içerisinde, platformun sonuna ulaşarak bitiş çizgisine varmaktır. Yolun sonunda altın ödülü kazanan oyuncu, yol boyu ilerlerken de karşısına çıkan altınları toplayarak kazancını arttırabilmektedir. Tek şerit üzerinde ilerlerken yan taraftaki altınları toplayabilmek için bir mıknatısa ihtiyaç duyulmaktadır ve bu da oyun esnasında reklam izleme koşulu ile kazanılabilmektedir. Mega Ramp Car Driving Game 3D oyunu, başlangıçta bir garaj ekranında açılmaktadır. Oyuncunun kullanabileceği araçlar burada yer almakta, oyun ilerledikçe diğer arabalarında kilidi açılmaktadır. Bu ekranda araçla ilgili özellikleri gösteren göstergeler mevcuttur. Bunlar hız, manevra kabiliyeti, fren gücü gibi özelliklerdir. Araçların altında bulunan para ikonu şeklindeki buton kullanılarak araçlar kilitliyse satın alma işlemi ile açılabilmektedir. Oyun araç seçme işleminin ardından garajın önünde başlamaktadır. Oyun ara yüzünde aracı yönlendirmek için direksiyon, gaz, fren ve yardımcı olarak selektör ve drift ikonları mevcuttur. Ayrıca yukarıda bir kronometre bulunarak oyuncuya kalan süresi gösterilmektedir. Oyuncu bu süre içerisinde parkuru tamamlayamaz ise aynı bölümü tekrarlaması gerekmektedir. Oyun ve yönergelerin dili İngilizcedir ve Türkçe dahil başka bir dil seçeneği bulunmamaktadır. Oyunda bir de ayarlar bölümü yer almaktadır ve buradan ses, müzik açıp-kapatma, grafiklerde gölgelendirme gibi ayarlar yapılabilmekte, direksiyon kontrolünü sağ sol yön tuşlarıyla ya da direksiyonu çevirme hareketiyle yönlendirme seçimi yapılabilmektedir.

Mega Ramp Car Driving Game 3D Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Mega Ramp Car Driving Game 3D yarış oyununu inceleyecek olursak, oyun akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilip oynanabilen bir oyundur. Mega Ramp Car Driving Game 3D yarış oyununda verilen süre içerisinde, platformun sonuna ulaşarak bitiş çizgisine varmaktır. Oyunda birden fazla araç bulunmaktadır. Kullanıcı oyunda ilerledikçe ya da uygulama içi satın alma işlemi ile dilediği araca ulaşabilmektedir. Seçtiği aracı platformda ilerleyerek bitiş çizgisine ulaşıldığı zaman, yol üzerinde topladığı altına ve kalan süresine göre altın ödülü verilmektedir. Bu toplanan altınlar ile yeni araçlar ve tekerlekler satın alınabilmektedir. Oyunda aynı platform üzerinde farklı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerde deniz, yanardağ ve orman gibi platform bölümleri yer almaktadır. Reklamlar oyun içerisinde oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılmaktadır. Oyun bitişinde kazanılan altınlar aynı zamanda reklam izlenerek daha da arttırılabilmektedir. Reklam izlenerek daha fazla altın kazanılabilmesi oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Oyunda belirli saniyeler süresince oyuncuların karşısına çıkan reklamların dışında ekranın en alt bölümünde sürekli oynayan pop-up reklamlar da yer almaktadır.

Mega Ramp Car Driving Game 3D Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Mega Ramp Car Driving Game 3D yarış oyunu oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu, refleks geliştirme, zihin koordinasyonunu sağlamaya yardımcı olması gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun olumsuz bir içerik barındırmamakla birlikte oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir.

Oyun esnasında oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılan reklamlar kimi zaman olumsuz içerikler barındırabilmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması ya da oyun içi satın alma kullanılarak reklamsız versiyonunun satın alınması oyun içinde çıkan reklamları engellemenin yollarıdır. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar kimi zaman çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmekte, bu sebeple reklamsız versiyonunun satın alınması ya da oyunun çevrimdışı oynanmasının sağlanması iyi bir seçenek olabilmektedir. Bu nedenlerle ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş