LUCKY PLINKO SPIN OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 30 Aralık 2022
Yazar:
Grafikler:
Okunma: 704

Lucky Plinko Spin

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•Regina Mockus Google play console Developer App •Regina Mockus Google play console Developer App •Regina Mockus Google play console Developer App

Lucky Plinko Spin

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 05 Ağustos 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Lucky Plinko Spin
ESRB E Herkes


Lucky Plinko Spin

Android iOS PC

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek Linkler#####Lucky Plinko Spin Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Lucky Plinko Spin oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Oyunda temel amaç mevcut paranın katlanarak artırılmasıdır. Oyuncunun elinde belirli bir miktar para bulunmaktadır. Engeller arasından bırakılan coinler çeşitli deliklerden girerek farklı miktarlarda coin kazanılması sağlanmaktadır. Oyuncu her coin bırakılmadan önce kolu çevirmekte ve farklı görselleri yanyana getirmeye çalışmaktadır. Bu sayede oyundan kazandığı coin miktarı artmaktadır. Oyuncu oyunda kazanılan paralar ile çeşitli hediyeleri alabilmektedir.

Lucky Plinko Spin Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E Herkes için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Oyun içerisinde kumara benzer içeriklerin olması olumsuz sayılabilecek niteliktedir. Ayrıca oyunun plinko isimli şans oyununa benzerliği de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.
Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş