LİKE A PİZZA OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 5 Ağustos 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 39

Like a Pizza

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• MondayOFF •MondayOFF •MondayOFF


Like a Pizza Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 13 Haziran 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Like a Pizza oyununda amaç pizzaları hızlı bir şekilde üreterek müşterilere sunmaya çalışmaktır.
PEGI +3


Like a Pizza Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerLike a Pizza Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Like a Pizza oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu oynanabilen akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyun kategorisinde bir oyunudur. Like a Pizza oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç pizzacı işletmektir. Müşterilere pizza vererek para kazanılmakta kazanılan paralarla yeni masalar ve pizza üretim makinası vb. alınabilmektedir. Bu şekilde pizzacı işletmesi büyümektedir.

Like a Pizza Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle el göz koordinasyonu geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunun olumsuz yönüne bakıldığında oyuncunun karşısına sürekli çıkan pop up reklamlardır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda çevrim içi satın alma seçeneği bulunmaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş