LEVEL UP CARS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 10 Mayıs 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 135

Level Up Cars

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Mert Cagdas Baykal •Mert Cagdas Baykal •Mert Cagdas Baykal


Level Up Cars Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 10 Mart 2022
Türü/Türleri Yarış
Konusu/Amacı Level Up Cars oyununda amaç düşük seviyeleri arabaları parçalayarak engellerden kaçıp arabanın seviyesini yükseltmeye çalışmaktır.
PEGI +3


Level Up Cars Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerLevel Up Cars Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Level Up Cars oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, yarış oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyuncular parkurdaki vitesleri toplayarak ve kendi seviyelerinden daha düşük arabaları parçalayarak oyun seviyelerini artırmaktadır. Oyuncular engellere takıldığında veya kendinden daha yüksek seviyedeki arabalara çarptıklarında ise yanılmakta ve o seviye geçilememektedir. Bu durumda seviyenin baştan oynanması gerekmektedir. Oyunda amaç, maksimum oyun seviyesi toplayarak maksimum oyun parası kazanmaktır. Oyuncular farklı araba setleri kilitlerini açabilmekte ve reklam izleyerek ilgili araba setlerine sahip olabilmektedir. Oyuncular oyun parası ve reklam izleme seçeneği ile topladıkları seviyelerden elde edebilecekleri gelirleri ve oyun başlangıç seviyelerini artırabilmektedir. Oyunun ayarlar menüsünde ses ve titreşim özellikleri bulunmaktadır. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Level Up Cars Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş