LET’S FLY HİGH OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 15 Haziran 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 41

Let's Fly High

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Hyperbox Games • Hyperbox Games •Hyperbox Games


Let's Fly High Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 11 Mayıs 2022
Türü/Türleri Macera Oyunları
Konusu/Amacı Let's Fly High oyununda amaç kanatları geliştirerek gidebildiği kadar uzağa uçmaya çalışmaktır.
PEGI +3


Let's Fly High Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerLet's Fly High Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Let's Fly High oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen macera oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Let's Fly High oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Bir platformdan zıplanarak başlanan oyunda, oyuncu kanat takmış bir karakteri uçurarak mümkün oldukça uzak noktaya götürmeye çalışmaktadır. Bu esnada çeşitli miktarda dolar kazanılmaktadır. Bu dolarlar ile çeşitli kanat destekleyici unsurlar alınmaktadır. Oyuncu oyundaki karakteri çeşitli stratejiler ve doğru kanat çırpma taktiği ile diğer platforma ulaştırdığı takdirde başarılı olmaktadır.

Let's Fly High Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde herhangi bir şiddet öğesine rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş