KELİMELİK OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 18 Ağustos 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 519

Kelimelik

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• He2 Apps •He2 Apps •He2 Apps


Kelimelik Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 11 Şubat 2013
Türü/Türleri Bulmaca
Konusu/Amacı Kelimelik oyununda amaç çevrimiçi oyuncular ile eşleşerek kutucuklara doğru kelimeyi yerleştirerek puan kazanmaya çalışmaktır.
PGI +3


Kelimelik Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerKelimelik Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Kelimelik oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu oynanabilen akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyun kategorisinde bir oyunudur. Kelimelik oyunu sadece çevrimiçi oynanabilmektedir. Harf Oyunda amaç çevrimiçi oyuncular ile eşleşerek rastgele harflerle anlamlı kelimeler yazıp puan kazanmaktır. Oyuna günlük girişlerde oyun içi para kazanılmakta ve bu paralarla oyun içi farklı özellikler satın alınabilmektedir. Oyuna sosyal ağ platformları ile giriş yapılabilmekte ve profil oluşturulup oyun içi ilerlemeler kaydedilebilmektedir.

Kelimelik Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle kelime haznesini geliştirme, zihin açma gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunun göze çarpan olumsuz bir özelliği bulunmamaktadır. Ama oyun içerisinde sohbet özelliği olması kişilerin istemeyeceği sözlere maruz kalmasına sebep olabilmektedir. Bu durumla karşılaşmamak için sohbet özelliği kapatılabilmektedir. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyun çevrimdışı oynanamadığından oyuncu buna maruz kalmaktadır. Oyunda çevrim içi satın alma bulunmaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş