K – SNİPER CHALLENGE 3D OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 22 Kasım 2021
Yazar: Feridun güngör
Grafikler:
Okunma: 134

K-Sniper Challenge 3D
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• HOMA GAMES •HOMA GAMES • HOMA GAMES


K-Sniper Challenge 3DHakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 12 Ekim 2021
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Oyundaki amaç keskin nişancı ile görevinde başarısız olan oyuncuları vurmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +18


K-Sniper Challenge 3D Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerK-Sniper Challenge 3D Oyununun Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

K-Sniper Challenge oyunu 9 bölümden oluşan ve Netflix’de yayınlanan Güney Kore yapımı Squid Game dizisinden esinlenerek yazılmış bir oyun oyundur. Bahsi geçen film dünya çapında oldukça ilgi çekmiştir ve oldukça büyük bir hayran kitlesini çok kısa bir sürede yakalamıştır. Fakat bunlarla birlikte uzamanlar bu dizinin izlenmemesi gerektiğini ve kesinlikle ebeveynlerin uygun yöntemlerle bu dizinin çocuklara izletilmemesi gerektiğini tavsiye etmiştirler. K-Siper Challenge 3D oyununda, Squit Game dizinde bulunan oyuncular değil yöneticilerden biri olarak oynanmaktadır. Oyun temel amacı dizide yetişkinlere oynatılan oyunların kuralları dışına çıkan bireyleri sniper ile öldürmektir. Sniper yakınlaşma modu bulunmaktır ve nişan almak oldukça kolaylaştırılmıştır.

Oyunda devasa bir oyuncak bir bebek şarkı söylemektir. Bebeğin tıpkı dizideki şarkı söylediği sırada 456 oyun karakteri bebeğin arkasında bulanan final çizgisine doğru koşmaktır. Bebek şarkısını bitirdiği an oyun karakterlerinden hareketini bir şekilde bitirmeyenler oyuncu tarafından kendisine verilen zaman içerisinde öldürülmek zorundadırlar. Oyun karakterlerinin oyuncu tarafından öldürülmesi sırasında oyun karakterlerinden gerçekçi bir kan çıkmaktadır. Oyuncu eğer öldürmesi gereken oyun karakterleri dışında birisini öldürürse oyunu kaybetmektir.

Oyunun sahne dünya tasarımı tıpkı Squid Game dizisindeki gibidir. Boş, toprak, geniş, düz bir arazi bulunmaktadır. 456 oyun karakteri bu alanda devasa bebeğe doğru hareket etmektedirler. Tıpkı dizideki gibi tasarlanmış görevliler kırmızı bir tulum giymektirler, rütbelerini gösteren yüzlerine taktıkları maskelerin üzerin daire, üçgen gibi semboller bulunmaktadır. Bu görevliler yüksek platformlar üzerinde ve bebeğin üzerinde durmaktadır. Bu görevliler de oyuncu tarafından öldürülürse, oyunu kaybetmektedir.

K-Sniper Challenge Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. K-Sniper Challenge 3D oyunu dünya çapında ses getiren ve uzman pedagoglarca kesinlikle çocuklara izletilmemesi gereken bir diziden uyarlanmış bir oyundur. Oyun oldukça fazla sayıda saldırganlık ve şiddet unsurları barındırmaktadır. Bu tarz oyunların çocuklar tarafından oynanması çocuklarda birçok ruhsal bozukluklara sebebiyet verdiği ispatlanmıştır.

K-Sniper Challenge Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

K-Sniper Challenge Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 18 yaş üstü bireyler için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. K-Sniper Challenge oyununun oynanışı itibariyle el göz koordinasyonunu artırdığı ve hızlı karar verme becerisini desteklemek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır fakat olumsuz olabilecek yönleri sayısız olduğu için özellikle çocukların bu içerikten uygun metotlar ile uzak tutulması en tercih edilmesi gerek tutum olacaktır.

Bunun yanı sıra oyun içi reklam gösterimi bulunmaktadır. Reklam gösterimi sırasında çıkan videolar kimi zaman olumsuz içerikler barındırabilmektedir. Olumsuz içerikler barındırabilecek videolara karşı dikkatli olmak gerekmekte, reklam gösterimini engellemenin bir yolu olarak da oyun çevrimdışı oynanabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde bulunan oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş