android ios

JOIN CLASH 3D OYUN İNCELEMESİ

Yazar(lar): Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN | 10 March 2021, Wednesday 14:52 | 918 görüntüleme

Join Clash 3D
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Supersonic Studios LTD • Supersonic Studios LTD • Supersonic Studios LTD


Join Clash 3D Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 24 Şubat 2020
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Bu Tek başına koşmaya başla ve önüne çıkanlarla yarış için devasa bir kalabalık oluştur. Lider ol, yoluna çıkan hareketli, dönen ve büyüyen engelleri aşarken onlara öncülük et.
PEGI derecesi +7


Join Clash 3D Oyun Platformları

Android IOS


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerJoin Clash 3D Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Join Clash 3D oyunu, bir platform üzerinde ilerleyip kendimize benzeyen karakterlere dokunarak kendi rengimize çevirmek ve seviye sonunda karşımıza çıkan kaleyi fethedebilmeye çalışarak oynanıyor. Oyun kısa kısa seviyeler halinde ilerlemekte ve oyuncunun kaçıncı seviyede olduğu oyun ekranının üst kısmında yazmaktadır. Oyundaki karakterimiz bir platform üzerinde ilerlemekte ve karşısında duran karakterlere dokunarak onları kendi rengine çevirmektedir. Kendi rengine çevirdiği karakterler ile beraber hareket ederek, platform üzerinde ilerleyip, platformun sonuna geldiğinde siyah çizgiyi geçerek kaleden çıkan karakterlerle savaşmakta ve kaleyi fethetmektedir. Buradaki siyah çizgi diğer kalenin alanı olup o çizgiyi geçmeden rakip kaledeki karakterler dışarı çıkmamaktadır. Oyundaki karakter kaleyi fethettikten sonra kale kralını dışarı atmakta ve kaleye kendi bayrağını asmaktadır. Bu sayede seviyenin başarıyla geçildiği anlaşılmaktadır.

Oyunda rakibi yenip kaleyi fethedebilmek için daha fazla sayıda karakter sayısına ulaşmak gerekmektedir. Platform üzerinde diğer karakterleri toplayıp ilerlerken karşımıza çıkan engellere takılınca çeşitli miktarlarda karakterlerimiz yok olmakta ve topladığımız karakter sayısında azalma olmaktadır. Bu durumda rakip kaledeki karakter sayısı fazla ise seviye geçilememektedir. Oyun içerisinde engellerle karşılaşıldığında doğru zaman beklenmeli ve sonrasında geçilmelidir. Ayrıca oyunda altın kazanımı güncelleştirmesi yapıldığında seviye sonlarında kazanılan altın miktarı artmaktadır. Oyun içerisinde gerekli geliştirmeler yapılmadığı takdirde ileriki seviyelerde kalelerde ve yolda karşımıza çıkan çeşitli karakterler yenilememekte ve başarısız olunmaktadır. Oyunun çeşitli yerlerinde karşımıza çıkan dev karakterler yenildiği takdirde ise sahip olunan çekiçler ile kale ve çevresi dizayn edilemektedir.

Oyunda ses açıp kapama, titreşim seçeneği seçeneği mevcuttur. Oyunda farklı bir dil seçeneği olmayıp oyun dili, yönergeler Türkçedir.

Join Clash 3D Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Join Clash 3D oyununu inceleyecek olursak, oyun akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilip oynanabilen bir oyundur. Join Clash 3D oyununda amaç bölümlerde bulunan kaleyi fethedebilmektir. Oyuncular platform üzerinde ilerleyip kendilerine benzer karakterlere dokunarak kendi renklerine çevirmekte, bölüm sonunda ise karşılarına çıkan kaleyi fethetmeye çalışmaktadırlar. Kale fethedildikten sonra kale kralı dışarı atılmakta ve kaleye oyuncu kendi bayrağını asmaktadır. Oyunda bölümler geçildikçe oyuncu çeşitli kıyafet ve eşyalardan oluşan hediyeler kazanmaktadır. Oyunda yer alan bonus bölümlerinde ise atış yapılarak fazla sayıda adam vurulduğu takdirde altın kazanılabilmektedir. Bu sayede oyuncu oyunda kazandığı altınları artırabilmektedir. Kazanılan altınlarla farklı kıyafet ve eşyaların yanı sıra çeşitli silahlar da alınabilmektedir. Oyuncunun sahip olduğu silahlar da isteğe göre altın ile değiştirilebilmektedir. Oyunda yer alan bonus bölümleri farklı günlerde girildiğinde altın, çekiç, bomba vb. farklı ödüller kazandırmaktadır. Ayrıca oyunda reklam gösterimi ve oyun içi satın alma bulunmaktadır. Reklamlar oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılmaktadır. Bunun yanı sıra, oyuncular bölüm başlarında günlük kazandıkları hediyeleri reklam izleyerek çoğaltabilmektedir.

Join Clash 3D Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlamaya yardımcı olması, hedeflerine ulaşmaları için çalışmaları gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde dikkat edilmesi gereken şiddet öğeleri bulunmaktadır. Oyundaki karakterler hayatta kalma mücadelesi verirken başka karakterler tarafından sallanan baltalar, ezici dev küreler, dönen testereler, öldürücü kırmızı düğmeler ve dikenli bir uçurum hayatlarını kaybetmelerine neden olmaktadır. Bu sırada karakterlerin renginde olan kan sıçramalarının olması ve şiddet ögelerini içermesi olumsuz bir içerik olarak nitelendirilebilmektedir. Bununla birlikte oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyun esnasında oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılan reklamlar olumsuz içerikler barındırabilmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmekte, bu sebeple çevrimdışı oynanması iyi bir seçenek olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmekte, çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları ve çocuklar için risk taşıyan oyunlar konusunda dikkat etmeleri gerekmektedir. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde karşısına çıkan reklam içerikleri ve şiddet ögeleri konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Mario'nun şapkasının ve bıyığının olmasının tek sebebinin, oyun yapımcısının bu kadar az piksel ile ağız veya saç animasyonu yapılamayacağını düşünmesi olduğunu biliyor muydunuz?
Toast Alert...