android ios

İSİM ŞEHİR HAYVAN ONLİNE –KELİME OYUNU OYUN İNCELEMESİ

Yazar(lar): Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN | 9 March 2021, Tuesday 17:39 | 7,444 görüntüleme

İsim Şehir Hayvan Online - Kelime Oyunu
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Luizapp Game • Luizapp Game • Luizapp Game


İsim Şehir Hayvan Online - Kelime Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 11 Aralık 2018
Türü/Türleri Kelime
Konusu/Amacı Rastgele bir harf seçilerek başlayan isim şehir oyununda belirlediğiniz saniye bitimine kadar verilen harf ile başlayan kelimeleri bulmanız gerekmektedir.
PEGI derecesi +3


İsim Şehir Hayvan Online - Kelime Oyunu Oyun Platformları

Android


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek Linklerİsim Şehir Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

İsim şehir oyunu klasik kâğıt üzerinde oynanan isim, şehir, hayvan, bitki oyunu ile aynıdır. Normalde kâğıt üzerinde yazılan yazılar uygulama da ise ilgili bölüme yazılmaktadır. Oyuna başlarken çeşitli kıyafet ve tasarımlara sahip insan figürlerinden oluşan bir karakter seçilmektedir. Oyunun başlangıcında oyuncu profili ve ismi görülmektedir. Oyuncu profilinde seçilen resim oyuncunun, oyunun başlangıcında seçtiği karakter olurken oyuncu ismi ise oyunun atadığı bir isimdir. Oyuncu istediğinde oyun ayarlarından profil kısmına gelerek oyundaki ismini ve karakter resmini değiştirebilmektedir.

Oyunun başlangıcında, hemen oynama seçeneği, sohbet, mesaj gönderip alma, extra altın kazanma seçeneği, profil, top 10, oyunu paylaş ve oy ver bulunmaktadır. Top 10 bölümünde ise oyunda en yüksek puan almış 10 kişi sıralaması bulunmaktadır. Oyunun içerisindeki hemen oyna kısmına tıklandığında oyuncunun karşısına klasik, petek, petek online, ve puzzle seçenekleri çıkmaktadır. Klasik oyun seçildiğinde oyun oyuncuya 90 saniye süre vermekte ve rasgele bir harf belirlemektedir. Bu harf ile isim, şehir, hayvan, bitki, eşya, artist, meslek isimleri bulunması istenmektedir. Doğru tahmin edilen her seçenek için 10 puan kazanılmaktadır. Yanlış tahminde ise puan düşmemekte veya puan vermemektedir. Oyunda 90 saniyeden fazla süre geçirildiğinde oyun otomatik bitmekte ve skor tablosuna geçmektedir. Oyunda petek online oyunu gerçek oyuncu ile oynanmaktadır. Oyunun dili Türkçedir.

İsim Şehir Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

İsim şehir oyununu inceleyecek olursak, oyun çok oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil bir oyundur. Oyun çevrimiçi oynanabilmektedir. Oyun, birden fazla harf ve tek kelime ile başlamakta, belirli bir zaman içerisinde gelen sorulara mümkün olduğunca hızlı ve fazla cevap verilmesi gerekmektedir. Cevaplanan soruların hızına göre oyuncuların puanı belirlenmektedir. Oyunun giriş kısmında oyuncuların karşısına çeşitli seçenekler çıkmaktadır. Bu seçenekler arasında oyun içi sohbet, mesajlaşma ve oyunu paylaş seçeneği de bulunmaktadır. Sohbet seçeneği ile oyuncular diğer oyuncular ile iletişime geçebilmekte ve sohbet edebilmektedir. Oyunda aynı zamanda oyun içi satın alma ve çevrimiçi reklam gösterimi bulunmakta, altın kazanmak için de oyuncuların reklam izlemesi gerekmektedir. Oyunda elde edilen altınlar ile oyuncular ipucu satın alabilmektedir. Ayrıca, oyuncular elde ettikleri skorları sosyal medya üzerinden paylaşabilmektedir.

İsim Şehir Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocukların kelime dağarcıklarının gelişmesine katkı sağlamakta, belli bir süre içerisinde kelimeleri bulmaları hızlı karar verme yeteneklerini geliştirmelerine de yardım etmektedir. İsim şehir oyunu oynanış itibariyle olumsuz herhangi bir içerik barındırmamakla birlikte, oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar ve oyun içi sohbet konularında dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyun ipucu kazanmak için reklam izlenmeye yönlendirmekte, diğer yandan oyun içi sohbet özelliği bulundurması sebebiyle diğer oyunculardan gelebilecek müstehcen ve uygunsuz içerikli konuşmalara maruz kalınabilmektedir. Bu tarz içeriklere çocukların maruz kalmasını engellemek için ebeveyn denetimi gerekmektedir. Ayrıca, oyunun bağımlılık yapıcı etkisi de bulunmaktadır. Oyunun puan sistemi ile devam etmesi, oyuncular arasında rekabeti tetiklemektedir. Oyunda puan sıralamasının olması ve bu durumun rekabeti artırması oyuncuları hırslandırarak oyuna daha da bağlamaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları büyük önem taşımaktadır. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde karşısına çıkan reklam içerikleri ve oyun içi sohbet özelliği konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Diğer oyunculardan gelebilecek müstehcen ve uygunsuz içerikli konuşmalara maruz kalma ihtimallerini önlemek için ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Atari, aslında başarı anlamına gelen Japonca bir kelimedir.
Toast Alert...