INFLATION IDLE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 28 Ekim 2022
Yazar: Mustafa Renkçi
Grafikler:
Okunma: 109

Inflation Idle

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•Clocknest Games •Clocknest Games •Clocknest Games

Inflation Idle Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 02 Ağustos 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Inflation Idle oyunda temel amaç benzin istasyonundaki para kazandıran nesneleri ve seviyelerini artırmak ve araçların getirdiği gelir miktarını artırmaktır.
PEGI +12


Inflation Idle Platformları

Android IOs

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerInflation Idle Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Inflation Idle oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen spor ve yarış oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Inflation Idle oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Benzin istasyonu haritasında geçen oyunu kullanıcı tek kişilik oynayabilmektedir. Oyunda çok sayıda oyun içi para kazanma nesnesi bulunmaktadır. Oyunda temel amaç benzin istasyonundaki para kazandıran nesneleri ve seviyelerini artırmak ve araçların getirdiği gelir miktarını artırmaktır. Oyunda gelir miktarı artırıldıkça yeni nesneler açılabilmektedir.

Inflation Idle Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş