IDLE TAKSİ TYCOON OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 29 Haziran 2022
Yazar:
Grafikler:
Okunma: 57

Idle Taxi Tycoon

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Kolibri Games •Kolibri Games •Kolibri Games


Idle Taxi Tycoon Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 19 Ekim 2021
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Idle Taxi Tycoon oyununda amaç bir taksi durağı kurup, yeni taksi ve şöförler alarak belirli bir süre içerisinde otomatik olarak müşteri toplayarak para kazanmaktır.
ESRB E Tüm Yaşlar


Idle Taxi Tycoon Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerIdle Taxi Tycoon Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Idle Taxi Tycoon oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen simülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Idle Taxi Tycoon oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyundaki amaç bir taksi durağı kurup, yeni taksi ve şöförler alarak belirli bir süre içerisinde otomatik olarak müşteri toplayarak para kazanmaktır. Müşterilere hızlı bir şekilde gidilebilmesi için de şöförlerin seviyeleri arttırılabilmektedir. Oyunda bazı görevler de bulunmaktadır. Bu görevleri tamamlandığı zaman oyuncuya, elmas ve para ödülleri verilmektedir. Toplanan bu para ve elmaslar ile oyuncu dükkan bölümünden seviyesi yüksek şöförler alınabilmektedir. Belirli bir para biriktirdikten sonra oyun içerisinde farklı duraklar inşa edilebilmektedir. Bu duraklarda helikopter ve deniz taşıtı ile zengin müşterileri 24 saatlik bir dilimde taşıyarak oyuncunun daha fazla para kazanmasını sağlamaktadır.

Idle Taxi Tycoon Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E (Tüm yaşlar) için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda göz- el koordinasyonu ve refleks geliştirme gibi becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar dışında olumsuz bir içeriğe rastlanmamıştır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması veya oyun içi satın alma ile çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş