HYPER SURVİVE 3D OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 8 Temmuz 2022
Yazar: Mehmet Ali Küçük
Grafikler:
Okunma: 75

Hyper Survive 3D

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Skyloft •Skyloft •Skyloft


Hyper Survive 3D Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 16 Mayıs 2022
Türü/Türleri Oyun makinesi
Konusu/Amacı Hyper Survive 3D oyununda amaç alanda bulunan zombilere yakalanmadan güvenli bir yer inşa ederek zombileri öldürmeye çalışmaktır.
PEGI +12


Hyper Survive 3D Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerHyper Survive 3D Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Hyper Survive 3D oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, hypercasual oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyuncular tek bir kahramanı kontrol etmektedirler. Belirli seviyeler ve her seviede farklı senaryolar bulunmaktadır. Oyunun amacı , oyuncu çeşitli setler ve engeller kurarak kendi bölgesini korumaktadır. Dalga dalga gelmekte olan zombileri ortadan kaldırıp ödüller kazanmaktadır. Bu ödülller ile oyuncular, kendi bölgesine çeşitli binalar dikmektedir Oyuncular, bu döngü içerisinde, sürekli olarak bölgelerini savunmaktadırlar. Çevredeki çeşitli kaynaklardan ham madde toplamaktadır. İlgili başarımın yüzdesine göre oyuncular ödül kazanmaktadır. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Hyper Survive 3D Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre tüm +12 yaş grupları çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş