HYPER HUNGRY SLİME OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 27 Mayıs 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 88

Hyper Hungry Slime

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• NHN Techorus Corporation NHN Techorus Corporation •NHN Techorus Corporation


Hyper Hungry Slime Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 08 Nisan 2022
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Hyper Hungry Slime oyununda amaç uzaydan gelen balçıkla herşeyi yemeye çalışmaktır.
PEGI +3


Hyper Hungry Slime Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerHyper Hungry Slime Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Hyper Hungry Slime oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Hyper Hungry Slime oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda uzaylılar tarafından Dünya’ya atılan yuvarlak şekildeki slime oyuncu tarafından sağa sola ileri geri hareket ettirilmektedir. Bu hareket esnasında çeşitli insan karakterleri, hayvan karakterleri ve çeşitli nesneler slime tarafından yok edilerek ilerlenmektedir. Slime ne kadar fazla nesne ve karakter yok ederse o kadar çabuk büyümektedir. Büyüme ne kadar fazla olursa o kadar büyük nesneler slime tarafından yok edilmektedir. Oyunda oyuncunun çeşitli nesneleri ve karakterleri yok etmesi için bir süre bulunmaktadır. Bu süre içerisinde süre içerisinde yok edemezse başarısız olunmakta ve mevcut seviyenin yeniden oynanması gerekmektedir.

Hyper Hungry Slime Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş