HOUSE OF FUN OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 10 Nisan 2020
Yazar: Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN
Grafikler:
Okunma: 1484

House of Fun
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Playtika • Playtika • Playtika Inc


House of Fun Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretli/Ücretsiz/Oyun İçi Satınalma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 14 Mart 2013
Türü/Türleri Slot
Konusu/Amacı Aynı türdeki simgelerin yan yana getirilerek coin kazanılmasıdır.
PEGI derecesi 12+


House of Fun Oyunu Platformları

Android iOS Microsoft WindowsOyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerHouse of Fun Oyununun Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

House Of Fun oyunu ücretsiz olarak indirilebilen slot oyunları türünde mobil bir oyundur. Oyunda amaç çeşitli mitolojik simgeleri ve resimleri yan yana getirerek coin kazanılmaktadır. Oyunun başlangıcında bir miktar coin vermekte ve bu coinler slot makinasında oyun oynayarak artırılmaya çalışılmaktadır. Coinler bittiği takdirde oyun, belirli bir süre sonra yeniden bir miktar coin vermekte bunun yanında istenildiği takdirde ücretli olarak satın alınabilmektedir. Oyunda ilerledikçe çeşitli kartlar kazanılmakta ve bu kartlar sayesinde yeni seviyeler açılmaktadır. House of Fun oyununda günlük olarak çark çevrilmekte, çarkta çıkan çeşitli oyun içi hediyeler kazanılmaktadır. Oyunda bir diğer unsur ise oyuncu isterse oyunu Facebook üzerinden giriş yaparak bağlanabilmekte ve oyun farklı cihazlardan oynanabilmektedir. Bunun yanı sıra oyun Facebook bağlanıldığı takdirde bonus coin vermektedir.

House of Fun Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. House Of Fun oyununu inceleyecek olursak, oyun, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen slot oyunudur. Oyun çevrimiçi oynanmaktadır. House of Fan yapımcıları, oyunun 21 yaş ve üzeri kişiler için sadece eğlence amacıyla tasarlandığını belirtmektedirler. Oyunda gerçek slot oyunlarında olduğu gibi gerçek para ile risk alma durumu söz konusu olmamakla birlikte oyunu oynayan kişileri kumara özendirmesi söz konusudur. Oyunda gerçek slot oyunlarında olduğu gibi çeşitli simgelerin belirli kurallar çerçevesinde yan yana getirilerek eşleştirilmesi gerekmektedir. Spin adı verilen tuşa basılarak aynı simgelerin yan yana getirilmesi oyuncuların coin kazanmalarını sağlamaktadır. Oyunun başlangıcında oyuncuların sahip olduğu coinlerin arttırılmaya çalışılması oyundaki temel amaçtır. Oyunu oynayan oyuncular coinleri bittiği takdirde gerçek para ile coin satın alma yoluna gidebilmektedir. Coinlerin arttırılmaya çalışılması ve oyun içi hediyeler kazanma durumu oyuncuları oyuna daha fazla çekebilmektedir.

House of Fun Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun kumarı özendirici bir yapıya sahip olması sebebiyle ebeveynlerin çocuğa oyunu oynama konusunda kısıtlama getirmesinin daha uygun olacağı düşünülmektedir.

Oyunun oynanışı ve oyun içi satın almaları içermesi nedeniyle dikkat edilmesi önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda ilerleme sağlandıkça yeni kartlar elde edilmesi ve seviye olarak ilerleme kaydedilmesi oyuncuları oyuna daha fazla bağlayabilmektedir. Ayrıca, oyuncuların günlük olarak çark çevirmesine fırsat verilmesi ve çark çevrildikten sonra farklı hediyeler kazandırması oyuncuları oyuna çekebilen diğer bir özelliktir. Oyunu oynayabilecek olan genç yaştaki oyuncuların, bir tuşla fazla miktarda para kazandıklarını görmeleri gerçek hayatta da kendilerini benzer bir durumun beklediğini varsayabilmektedir. Bu sebeple kumarı özendirici içerikleri barındıran bu vb. oyunlara karşı yeterli bilincin oluşturularak ebeveynlerin olumlu bir yönlendirme yapmaları önemlidir. House of Fun ve benzeri oyunlar, bazı bilgi ve eğlence içerikli oyunların reklam gösterimi esnasında oyuncuların karşısına çıkarılabilmekte böylelikle oyunun oyuncularda merak uyandırması sebebiyle oyunu yükleyip deneme yoluna gitmelerine sebep olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları büyük önem taşımaktadır. Ebeveynlerin oyunun içeriği ve nasıl oynandığı hakkında yeterli bilgiye sahip olması çocukların karşılaşabileceği olası risklerin önüne geçebilecektir. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde karşısına çıkan oyun içi satın almalar konusunda da ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocukları için uygun gördükleri oyunlara yönlendirmeleri, oyun oynarken onlara eşlik etmeleri oyundan gelebilecek riskleri minimize edecektir.

Paylaş