android ios

HITMASTERS OYUN İNCELEMESİ

Yazar(lar): Psikolog Gülşah AKSAKALLI | 31 December 2020, Thursday 11:08 | 571 görüntüleme

Hitmasters
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Playgendary Limited • Playgendary Limited • Playgendary Limited


Hitmasters Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 2020
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Oyunda verilen çeşitli silahlar ile görevleri tamamlamaktır
PEGI derecesi 12+


Hitmasters Oyun Platformları

Android iOS


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerHitmasters Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Hitmasters oyun ücretsiz olarak indirilebilen mobil bir oyundur. Oyun seviye seviye olarak ilerlemektedir. Her bir seviye içerisinde 3 ayrı bölüm vardır. Her seviyede karşımıza farklı türde yapılar ve insanlar çıkmaktadır. Oyunda amaç silah ve oyunda oyuncuya verilen sınırlı sayıdaki atış hakkı ile çeşitli stratejiler uygulayarak fazlaca insan öldürmektir. Oyunda doğru yere nişan almak ve doğru stratejiyi uygulamak öncem arz etmektedir. Oyunun ilerleyen bölümlerinde arka plan teması değişmektedir. Oyunun içerisinde başlangıçta bir silah verilmekte bu silah ilerleyen bölümlerde ücretli olarak satın alınabilineceği gibi reklam izlenerekte değiştirilebilmektedir. Oyundaki karakterin başlangıçtaki kıyafeti ilerleyen bölümlerdeki kazanımlar ve reklam izlemeler ile değiştirilebilmektedir. Oyunda Shotgun mode, Gravity mode, Ricochet mode, Toxic mode, Portal mode olmak üzere 5 farklı oyun modu bulunmaktadır. Oyun içerisinde anahtarlar ve çekiçler vardır. Anahtarlar ile çeşitli oda kapıları açılmakta çekiçler ile ise çeşitli silah kutuları ve karakter kutuları açılmaktadır. Oyunun içerisinde belirli saatlerde hak tanınan şans ruleti vardır. Şans ruleti ile ücretsiz olarak elmas silah ve çekiç gibi çeşitli eşyalar alınmaktadır.

Oyunda bir diğer unsur ise bonus bölümüdür. Seviyeler tamamlandıkça bonus bölümü gelmektedir. Bonus bölümde oyuncuya sınırsız mermili bir silah verilmekte bu silah ile havada uçan karakterleri öldürmesi istenmektedir. Bu sayede oyuncu para ve elmas gibi oyun içerisinde kullanılacak unsurları elde etmektedirler.

Hitmasters Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Hitmasters oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunudur. Oyunda amaç, silah kullanarak sınırlı sayıdaki atış hakkı ile fazla sayıda insan öldürmeye çalışmaktır. Oyunun farklı bölümlerinde patlayıcılar da kullanılmaktadır. Patlamalarda düşmanların kafatasları ve kolları etrafa saçılmaktadır. Oyuncuların yeterli sayıda adam öldürmesi ile bonus bölümlere geçilebilmekte bu bölümlerde oyun içi para, kostüm vb. hediyeler kazanılabilmektedir.

Hitmasters oyununda oyuncuların karşısına çark çevirip hediye kazanmaya dayalı şans oyunları çıkmaktadır. Çark çevrildikten sonra oyuncu karakter kostümü, silah, oyun içi para gibi hediyelere sahip olabilmektedir. Oyuncuların çark çevirmesine fırsat verilmesi ve çark çevrildikten sonra farklı hediyeler kazandırması oyuncuları oyuna çekebilen bir özelliktir. Ayrıca, oyunda reklam gösterimi ve oyun içi satın alma da bulunmaktadır.

Hitmasters Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Pegi 12 derecelendirmesi tamamıyla doğrudur ve uygulanmalıdır manasına gelmemektedir. Her ebeveynin kendi çocuğu hakkında, çocuklarının kişilik özelliklerini de gözeterek bir karar vermesi en uygun olan yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocukların çeşitli stratejiler geliştirmesine izin verse de birçok olumsuz özellik taşımaktadır. Oyunda ilerlemek adına daha fazla adam öldürülmeye çalışılması, ne kadar adam öldürürse o kadar başarılı olması ve ilerleyebilmesi küçük yaştaki çocukların bu gibi içerikleri normalleştirmesine neden olacak ve onları olumsuz yönde etkileyecektir. Oyunda ilerleme sağlandıkça yeni envanterler edinilmesi oyuncuları oyuna daha fazla bağlayabilmektedir. Ayrıca, oyuncuların çark çevirmesine fırsat verilmesi ve çark çevrildikten sonra farklı hediyeler kazandırması oyuncuları oyuna çekebilen diğer bir özelliktir. Oyunu oynayabilecek olan genç yaştaki oyuncular, gerçek hayatta da kendilerini benzer bir durumun beklediğini varsayabilmektedir. Bu sebeple kumarı özendirici içerikleri barındıran bu vb. oyunlara karşı yeterli bilincin oluşturularak ebeveynlerin olumlu bir yönlendirme yapmaları önemlidir. Oyunda ilerledikçe kazanılan çeşitli silahlar vb. malzemeler oyun içi satın alma yoluyla da elde edilebilmektedir. Oyuncular oyunda ilerledikçe kazandıkları malzemeleri oyun içi satın alma yolunu kullanma yoluna gidebilmektedir. Hitmasters oyununda her bölüm sonrası oyuncuların karşısına reklam çıkmakta ve bu reklamlar müstehcen, kumara yönlendiren, poker oyunlarına ait reklamlar olabilmektedir. Oyuncuların karşısına çıkan bu tarz reklamlar oyuncularda merak uyandırması sebebiyle oyunu yükleyip deneme yoluna gitmelerine sebep olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları büyük önem taşımaktadır. Ebeveynlerin oyunun içeriği ve nasıl oynandığı hakkında yeterli bilgiye sahip olması çocukların karşılaşabileceği olası risklerin önüne geçebilecektir. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde karşısına çıkan oyun içi satın almalar ve reklamlar konusunda da ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocukları için uygun gördükleri oyunlara yönlendirmeleri, oyun oynarken onlara eşlik etmeleri oyundan gelebilecek riskleri azaltacaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Pac-Man, Toru Iwatani tarafından pizza yerken icat edildi.
Toast Alert...