android ios

HEYKELTIRAŞ OYUN İNCELEMESİ

Yazar(lar): Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN | 12 March 2021, Friday 17:10 | 602 görüntüleme

Heykeltıraş
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Crazy Labs by TabTale • Crazy Labs by TabTale • Crazy Labs by TabTale


Heykeltıraş Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 1 Şubat 2021
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı İnsanların kafalarını (evcil hayvanlarını) şekillendirmek için kil kullanın. Sonucun fotoğrafa yeterince yakın olduğundan emin olun! Derinliği, kişiselleştirmeyi, şekillendirme, boyama ve onu bir sanat eseri yapmayı seveceksiniz.
PEGI derecesi +3


Heykeltıraş Oyun Platformları

Android IOS


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerHeykeltıraş Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Heykeltıraş oyununda temel amaç karşımıza çıkan kile çeşitli şekiller vererek resimdeki kişiye benzetmektir. Oyun simülasyon oyunları kategorisindedir. Oyunda seviye ya da bölüm yerine geçen günler bulunmaktadır ve oyun gün gün ilerlemektedir. Her gün farklı bir müşteri gelmekte ve elindeki resmi göstererek nasıl bir tasarım istediğini belirtmektedir. Günün sonunda ise yapılan tasarımın güzelliğine ve resme uygunluğuna göre çeşitli miktarda ödeme yapmaktadır. Müşterilerin ödeme yaparken dikkate aldığı unsurlar; heykelin benzerliği, resim üzerinde bulunan aksesuarlar ve renklerin doğru kullanılıp kullanılmadığıdır.

Oyunda her gün oyuncuya başlangıçta seçenekleri az tutarak nasıl oynanması gerektiği gösterilmektedir. İlerleyen günlerde ise yontulmamış heykeller farklı renklerde karşımıza çıkmaktadır. Oyuncu müşterinin getirdiği resme hangisi daha uygunsa o renkte heykel seçmesi ve yontması gerekmektedir. Oyun 3 boyutludur. Oyuncu heykeli tıraş etmeden önce sağa sola çevirebilmekte, eliyle bir şekil vermektedir. Sonrasında bir çubuk üzerine yerleştirerek şekil vermek üzere hazırlamaktadır. Daha sonra oyun tarafından belirlenmiş çizgilere elinde bulundurduğu çubuk yardımı ile göz ağız şekli vermektedir. Oymalar ve şekil vermeler doğru bir şekilde yapıldığında ekranda tamam işareti çıkmaktadır. Bu işaret çıktığında şekil vermeye devam edilebilmekte ve heykel daha da güzel bir hale getirilebilmektedir. Heykel tasarımı bittikten sonra ise vücutta bulunan çeşitli uzuv aksesuarları takılmaktadır. Örneğin saç tasarımı doğru seçilmeli, göz rengine uygun takılmalı ve kulaklar doğru yere takılmalıdır. Doğru uzuvlar takıldıktan sonra ise yüz şeklindeki heykel kafasına bir maske takılmalı ve kaşlar ve dudaklar doğru renge boyanmalıdır. Boyamalar, tasarımlar ve aksesuarlar yapıldıktan sonra beğenilmediğinde geri alma tuşu bulunmaktadır ve bu sayede istenmeyen kısım yeniden yapılabilmektedir. Oyun içerisinde bulunan bir bölümde ise yapılan heykeller ve kazanılan yıldız miktarı görülmektedir. 3 yıldız tam anlamıyla müşteri tarafından heykelin beğenilmesi demekken, 2 yıldız orta, 1 yıldız az beğenilme anlamına gelmektedir. Hiç yıldız bulunmaması heykelin müşteri tarafından hiç beğenilmediği anlamına gelmektedir. Oyunun bonus bölümlerinde normal oyunlardan daha fazla altın kazanılmaktadır. Kazanılan altınlarla ise farklı renk boyalar ve aksesuarlar alınabilmektedir. Oyunda ses ya da bildirim açıp kapama seçeneği mevcuttur. Oyundaki yönergeler ve oyunun dili İngilizce olup farklı bir dil bulunmamaktadır.

Heykeltıraş Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Heykeltıraş oyunu ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca türünde mobil bir oyundur Heykeltıraş oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmekte olup, oyunda süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Oyunda amaç, oyuncuya gösterilen fotoğraftaki kişiye benzer bir heykel yapabilmektir. Oyuncu yaptığı heykelin benzerlik durumuna göre yıldız kazanabilmektedir. Kazanılan yıldızların miktarının artırılabilmesi için oyun içerisinde oyuncuların karşısına video izleme seçeneği çıkarılmaktadır. Videolar izlendiği takdirde üç kat daha fazla yıldız kazanılabilmektedir. Video izleme seçeneği kullanılmasa dahi oyun içerisinde oyuncuların karşısına sıklıkla reklam gösterimi çıkmaktadır. Oyun çevrimdışı oynandığı takdirde oyuncuların karşısına reklamların çıkması engellenebilmektedir. Oyuncuların karşısına çıkan reklamlar çevrimdışı oynanarak engellenebilse de oyunun alt kısmında pop-up reklam gösterimi devam etmektedir. Oyun çevrimdışı oynandığında heykel yapılırken kullanılan bazı aksesuarlar kullanılamamakta, ancak reklam izlendiğinde bazı aksesuarlara sahip olunabilmektedir.

Heykeltıraş Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlamaya yardımcı olması gibi olumlu yönü bulunmaktadır. Bununla birlikte oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyun esnasında oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılan reklamlar kimi zaman olumsuz içeriklere sahip olabilmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Böylece çocukların bazı reklamlardaki yaşlarına uygun olmayan olumsuz içeriklere maruz kalmaları engellenebilecektir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmekte, çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları ve çocuklar için risk taşıyan oyunlar konusunda dikkat etmeleri gerekmektedir. Oyun içerisinde oyuncuların karşısına çıkan reklam içerikleri konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Super Mario Bros. Oyununda Mario blokları eliyle kırar, kafasıyla değil.
Toast Alert...