HERO VERSE RUN OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 3 Mart 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 101

Hero Verse Run

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• MagicLab •MagicLab •MagicLab


Hero Verse Run Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 8 Aralık 2021
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Hero Verse Run oyunundaki amaç platform üzerinde karakterini seçerek engelleri aşmaya çalışmaktır.
Pegi derecesi +12


Hero Verse Run oyunu Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerHero Verse Run Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Hero verse run oyununda temel amaç çeşitli nesneleri toplayarak farklı süper karakterlere dönüşmektir. Örneğin 1 seviyede başlangıç çizgisinden itibaren kırmızı, yeşil renkte çeşitli nesneleri toplamakta bu nesnelerin rengine göre çeşitli süper kahramanlara dönüşmektedir. Oyun bir platform üzerinde ilerlemektedir. Oyuna başlayınca oyuncu hangi renkteki nesneleri toplayacağına karar vermekte ve verdiği karar doğrultusunda hareket ederek, nesneleri toplamaya başlamaktadır. Oyuncu belirlediği renkteki nesneleri topladıkça çeşitli süper kahramanlara dönüşmekte ve güçlenmektedir. Oyuncu süper kahraman şekline dönüşemediği zaman ise platformdaki boşluklardan düşmektedir. Düştüğü zaman ise oyuna yeniden başlamaktadır. Oyunun başlangıcında reklam seçeneği ile oyuncuya çeşitli avantajlar verilmektedir. Bu avantajlar arasında güçlü başlama avantajı, hızlı gitme avantajı, gibi çeşitli avantaj güçler bulunmaktadır. Oyuncu oyunda ilerlerken sağa sola hareket ederek nesneleri toplamaktadır. Bu nesneler aynı renkte olmak zorundadır. Farklı renkteki nesneler toplandığı takdirde ise süper kahramana dönüşememektedir. Oyuncu oyunda karakteri tamamladığı takdirde oyun içerisindeki engelleri kolaylıkla geçebilmektedir. Oyunun son kısmına gelindiği takdirde ise rakip düşmana tekme atılarak en uzak noktaya gitmesi sağlanmaktadır. Böylelikle oyuncu hep seviyeyi geçmiş olmakta hem de çeşitli miktarlarda coin kazanmaktadır. İstenildiği takdirde ise coinler reklam izleme seçeneği ile 2, 4, veya 8 kat fazla kazanılabilmektedir. Oyundaki bir diğer unsur ise oyunun dilidir. Oyunda yer alan yönergeler ve oyunun dili İngilizcedir. İngilizce dili harici herhangi bir dil seçeneği bulunmamaktadır.

Hero Verse Run Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Oyuna başlayınca oyuncu hangi renkteki nesneleri toplayacağına karar vermekte ve verdiği karar doğrultusunda hareket ederek, nesneleri toplamaya başlamaktadır. Oyuncu belirlediği renkteki nesneleri topladıkça çeşitli süper kahramanlara dönüşmekte ve güçlenmektedir. Oyuncu süper kahraman şekline dönüşemediği zaman ise platformdaki boşluklardan düşmektedir. Düştüğü zaman ise oyuna yeniden başlamaktadır. Oyunun başlangıcında reklam seçeneği ile oyuncuya çeşitli avantajlar verilmektedir. Bu avantajlar arasında güçlü başlama avantajı, hızlı gitme avantajı, gibi çeşitli avantaj güçler bulunmaktadır. Oyuncu oyunda ilerlerken sağa sola hareket ederek nesneleri toplamaktadır. Bu nesneler aynı renkte olmak zorundadır. Ayrıca oyuncuların karşısına sıklıkla çıkan reklamlar bulunmaktadır. Oyun esnasında oyuncunun karşısına çıkan bu reklamlar bazen uygunsuz içerikler barındırabilmektedir. Reklamlar izlendikçe oyun içi hediyeler yeniden oynama hakkı ve çeşitli bonuslar kazanılabilmektedir. Bu durum da reklamları daha çekici hale getirmektedir.

Hero Verse Run Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 üzeri yaş grubu çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. PEGI 12 dereceli oyunlarda orta düzey şiddet ve oyun içi satın alma işlemleri ile karşılaşılabilmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el göz koordinasyonu, dikkat olgusu ve konsantrasyon geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Hero verse run oyununa bakacak olursak oyunda yer alan şiddet öğeleri çocukları ruhsal fiziksel olarak etkileyebilmektedir.

oyununda oyun içi satın almalar cazip hale getirilmiş ve oyunun birçok yerinde kullanıcının karşısına çıkarılmıştır. Bu konuda özellikle ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlardır. Bu reklamları engellemenin yolu oyunun çevrimdışı oynanmasıdır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş