HERO CRAFT RUNNER OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 9 Haziran 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 47

Hero Craft Runner

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• XGame Global • XGame Global •XGame Global


Hero Craft Runner Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 27 Nisan 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Hero Craft Runner oyununda amaç seçilen karakter ile düşmanlara karşı savaşmaya çalışmaktır.
PEGI +7


Hero Craft Runner Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerHero Craft Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Hero Craft oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Hero Craft oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda lego parçalarından yapılmış karakter bir platform üzerindeki güzergâh üzerinde ilerlemektedir. Oyuncu başlangıçta bir karakter ile oyuna başlamaktadır. Bu karakter platformda toplanılan çeşitli nesneler sayesinde Süpermen, Batman, kaptan Amerika gibi çeşitli karakterlere dönüşmektedir. Oyunun sonunda çıkan bölüm sonu canavarını bu güçlü süper kahramanlar sayesinde öldürülmekte ve başarılı olunabilmektedir. Oyuncunun belirli bir sağlık hakkı vardır. Bu sağlık hakkı azalıp bir süre sonra bittiği takdirse ise oyuncu başarısız olmaktadır.

Hero Craft Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş