HEPSİNİ VUR – ATIŞ OYUNU OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 3 Şubat 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 149

Hepsini vur - atış oyunu

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• FTY LLC. •FTY LLC. •FTY LLC.


Hepsini vur - atış oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 12 Aralık 2021
Türü/Türleri Bulmaca
Konusu/Amacı hepsini vur - atış oyununda amaç sokakta bulunan kötü adamları tespit ederek ateş ile etkisiz hale getirmeye çalışmaktır.
PEGI derecesi +16


Hepsini vur - atış oyunu Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerHepsini Vur – Atış Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Hepsini vur – atış oyununda temel amaç çeşitli stratejiler uygulayarak suçluları öldürmektir. Oyundaki polis karakteri oyuncu tarafından kontrol edilmektedir. Kontrol edilen bu polis karakterinin elinde lazerli bir silah bulunmaktadır. Bu silah ile doğru nişan alıp ateş ederek kötü karakterleri öldürmeye çalışılmaktadır. Oyun seviye seviye ilerlemektedir. Başlangıç seviyelerinde vurulması gereken karakter sayısı az iken ilerleyen seviyelerde bu sayı artmaktadır. Aynı zamanda çeşitli seviyelerde oyuncunun karşısına çeşitli boyutta engebeler çıkmaktadır. Oyundaki kötü karakterler kimi zaman bu engebelerin arkasında kimi zaman ise üstünde yer almaktadır. Oyuncu polis karakterini yönlendirirken en az atış ile en fazla kötü karakter öldürmesi gerekmektedir. Oyuncu bu esnada masum karakterleri öldürmemesi ve kendisinin de ateş altında kalmaması gerekir. Oyundaki düşman unsurlarında da silah bulunmaktadır. Silahın yönü lazer ile işaretli olduğu için oyuncu silahın hangi yönde ateş edeceğini bilmektedir. Bu lazer silah yönleri oyuncunun, polis karakterini hareket ettirmesi ile beraber kötü karakterlerin silahları da farklı açılarda hareket etmektedir. Çeşitli seviyelerde oyuncunun öldürmesi gereken kötü karakter sayısı fazladır. Bu durumda oyuncu oyunda stratejiler uygulaması gerekmektedir. Örneğin doğru atış stratejisi ve açısı ile kötü karakterleri birbirine öldürtebilmektedir. Bazı durumlarda ise bu karakterlerin yanında çeşitli türde patlayıcı nesneler bulunmaktadır. Böyle bir nesne söz konusu olduğunda oyuncu bu nesnelere ateş ederek daha kolay kötü karakter öldürebilmektedir.

Hepsini Vur – Atış Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. hepsini vur – atış oyununa bakacak olursak Kontrol edilen bu polis karakterinin elinde lazerli bir silah bulunmaktadır. Bu silah ile doğru nişan alıp ateş ederek kötü karakterleri öldürmeye çalışılmaktadır. Oyun seviye seviye ilerlemektedir. Başlangıç seviyelerinde vurulması gereken karakter sayısı az iken ilerleyen seviyelerde bu sayı artmaktadır. Aynı zamanda çeşitli seviyelerde oyuncunun karşısına çeşitli boyutta engebeler çıkmaktadır. Oyundaki kötü karakterler kimi zaman bu engebelerin arkasında kimi zaman ise üstünde yer almaktadır. Oyuncu polis karakterini yönlendirirken en az atış ile en fazla kötü karakter öldürmesi gerekmektedir. Ayrıca oyuncuların karşısına sıklıkla çıkan reklamlar bulunmaktadır. Oyun esnasında oyuncunun karşısına çıkan bu reklamlar bazen uygunsuz içerikler barındırabilmektedir. Reklamlar izlendikçe oyun içi hediyeler yeniden oynama hakkı ve çeşitli bonuslar kazanılabilmektedir. Bu durum da reklamları daha çekici hale getirmektedir.

Hepsini Vur – Atış Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunlar her ne kadar eğlence amaçlı olsada, bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el göz koordinasyonu, dikkat olgusu ve konsantrasyon geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Ancak oyunda yer alan şiddet unsurları ve ateşli silahların kullanımı çocuklar için silah kullanımını normalleştirebilmektedir. oyununda oyun içi satın almalar cazip hale getirilmiş ve oyunun birçok yerinde kullanıcının karşısına çıkarılmıştır. Bu konuda özellikle ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlardır. Bu reklamları engellemenin yolu oyunun çevrimdışı oynanmasıdır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş