HELİCOPTER SAVE THE GİRL OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 17 Mayıs 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 106

Helicopter Save The Girl

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• ABI Global Publishing •ABI Global Publishing •ABI Global Publishing


Helicopter Save The Girl Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 04 Nisan 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Helicopter Save The Girl oyununda amaç Oyunda şehir içerisinde tehlike altında olan bir kız karakteri arkasından gelen çeşitli düşman karakterlerden kurtarılmaya çalışılmaktadır.
ESRB E Tüm yaşlar


Helicopter Save The Girl Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerHelicopter Save The Girl Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Helicopter Save The Girl oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Helicopter Save The Girl oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda şehir içerisinde tehlike altında olan bir kız karakteri arkasından gelen çeşitli düşman karakterlerden kurtarılmaya çalışılmaktadır. Oyuncu bir helikopter üzerinde nişan alarak ateş etmektedir. Ateş ettiği esnada birden fazla tehlikeli düşman karakterini öldürmesi gerekmektedir. Doğru nişan alıp düşman karakterleri öldüğünü takdirde kurtarılması gereken kız karakteri helikopter pistine kadar ulaşmaktadır ve helikoptere binerek tehlikeli bölgeden uzaklaşmaktadır. Bu sayede oyuncu başarılı olmaktadır. Oyunun ilerleyen bölümlerinde ise çeşitli silahlar alınarak daha fazla düşman karakteri öldürülebilmektedir.

Helicopter Save The Girl Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E herkes için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde yer alan şiddet unsurlarının yer alması ateşli silahların yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş