GUN & DUNGEONS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 28 Temmuz 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 44

Gun & Dungeons

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Miniclip.com •Miniclip.com •Miniclip.com


Gun & Dungeons Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 22 Haziran 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Gun & Dungeons oyununda amaç uzaydaki zindanlardan çıkan canavarları yok ederek bölümü bitirmeye çalışmaktır.
ESRB E 10+ Herkes


Gun & Dungeons Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerGun & Dungeons Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Gun & Dungeons oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Gun & Dungeons oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyundaki amaç karakter ile uzayda bulunan zindandan kaçabilmek için canavarlara karşı savaşıp bölümü bitirmeye çalışmaktır. Canavarları yok ettikten sonra ödül olarak altın, elmas ve parşömen gibi ödüller vermektedir. Bölümü tamamladıktan sonra bu ödüller ile karakterin görünümü ve silahları değiştirile bilinmektedir. Oyun içerisinde ilerleye bilmek için her bölümün başında canlar bulunmaktadır. Bu canlar belirli bir zaman içerisinde otomatik olarak yenilenebilmektedir. Oyunda sadece İngilizce dili kullanılmaktadır. Ayrıca dükkan bölümünden farklı sandık ve silah alınabilmektedir.

Gun & Dungeons Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E 10+ yaş üstü herkes için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon ve motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş