GRASS REAPER OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 19 Nisan 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 310

Grass Reaper

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• VOODOO •VOODOO •VOODOO


Grass Reaper Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 28 Şubat 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Grass Reaper oyununda amaç biçer döver ile platform üzerindeki çimleri biçmeye çalışmaktır.
ESRB derecesi E Everyone (Herkes)


Grass Reaper Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerGrass Reaper Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Grass Reaper oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen simülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Grass Reaper oyunu sadece çevrimiçi oynanabilmektedir. Oyunda bir platform üzerinde bulunan çimleri, biçer döver ile keserek toplanan çimleri dükkan bölümüne getirilip burada satarak para kazanılmaktadır. Bu kazanılan paralar ile biçer döverin daha fazla çim toplamak için kapasitesi arttırılabilmektedir. Ayrıca toplanan para ile platform üzerinde başka dükkanlarda açılabilmekte ve seviyeleri yükseltilebilmektedir. Bölümleri bitirdikten sonra başka bir bölüme geçerken çimlerin biçildiği yerlere ev ve dükkan gibi yerleşim alanları oluşturulmaktadır.

Grass Reaper Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E Everyone (herkes) için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, el-göz koordinasyonunu ve motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar dışında olumsuz bir içeriğe rastlanmamıştır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunu oyun içi satın alma ile, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş