android ios

GENÇ MATEMATİK KRALI OYUN İNCELEMESİ

Yazar(lar): Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN | 22 April 2021, Thursday 15:55 | 63 görüntüleme

Genç Matematik Kralı
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Oddrobo Software AB • Oddrobo Software AB • Oddrobo Software AB


Genç Matematik Kralı Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 19 Eylül 2013
Türü/Türleri Eğitim
Konusu/Amacı Genç Matematik Kralı, Ortaçağ ortamında bir matematik oyunudur; matematik sorularına cevap vererek ve bilmeceler çözerek toplumda yükseliyorsun. Yıldız topla, madalya al ve arkadaşların ve ailenle yarış.
PEGI derecesi +3


Genç Matematik KralıOyun Platformları

Android IOS


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerGenç Matematik Kralı oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Genç Matematik Kralı oyunun temel konusu çeşitli matematik sorularını hızlı ve doğru bir şekilde çözmektir. Oyun eğitici oyunlar kategorisinde yer almaktadır. Oyunun başlangıcında yeni oyuncu ismi ve bir karakter seçilmesi gerekmektedir. Toplamda on adet olan bu karakterlerin sekiz tanesi insan şeklinde, kız ve erkek karakterler iken geri kalan iki karakterden biri kaplan iken diğer karakter ise aslandır. Oyuncu ne kadar hızlı bir şekilde doğru cevap verirse o kadar çok yıldız kazanabilmektedir. Oyunun başlangıcında karşımıza 3 farklı problem çözme kitabı çıkmaktadır. Bunlar sayma kitabı, toplama kitabı ve karışık soru kitabıdır. Kitapların içerisinde dokuzar bölüm bulunmaktadır. Her bölümün içerisinde ise onar adet soru karşımıza çıkmaktadır. Oyuncu karşısına çıkan bu soruları zihninden hesaplayarak cevap vermektedir. Oyunda çeşitli görseller eşliğinde sorular çıkmaktadır. Örneğin başlangıç seviyelerde el parmakları görsel olarak kullanılırken görselde kaç adet parmak olduğu sorulmaktadır. Oyunun başlangıç seviyeleri kolayken ilerleyen bölümler ise zorlaşmaktadır. Başlangıçtaki tekil sorular yerini daha karmaşık sorulara bırakmaktadır. Örneğin sahneye 3 adet çocuk görseli gelmekte ve her birinde üçer portakal varsa sonuç nedir gibi sorular karşımıza çıkmaktadır. Oyuncu bir bölümü bitirmeden diğer bölüme geçememektedir. Oyuncu oyundaki hız ve doğru cevabına göre çeşitli unvanlar ve puanlar kazanabilmektedir. Oyundaki sorular çözerken oyun oyuncuya 3 adet hak vermektedir. Bu haklar soruya yanlış cevap verildiği takdirde tükenmektedir. Mevcut durumdaki 3 adet yıldız tükendiği takdirde ise başarısız olunmaktadır. Oyunda Türkçede dâhil olmak üzere birçok dil seçeneği mevcuttur. Oyuncu oyunda istediği takdirde ses ve müzik ayarı yapabilmekte ve istediği takdirde açıp kapayabilmektedir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline İlk oyun konsolu olan ve 1960’lı yıllarda üretilen Brown Box’ta sadece tenis oyunu oynanabiliyordu.
Toast Alert...