GEM STACK OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 30 Mart 2022
Yazar: İsmail Aydın
Grafikler:
Okunma: 156

Gem Stack

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• ByteTyper •ByteTyper •ByteTyper


Gem Stack Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 12 Şubat 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Gem Stack oyununda amaç platform üzerinde elmasları toplayarak engelleri aşmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +3


Gem Stack Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerGem Stack Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Game Stack oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyuncular bir parkurda kontrol ettikleri el karakterini sağa sola kaydırarak ham mücevher madenleri toplamakta, kırmakta ve parlatarak mücevher haline getirmektedir. Oyunda amaç, yüksek miktarda oyun madeni toplamak, toplanan ham mücevherleri parkurda bulunan maden kırma, kesme ve parlatma kapılarından geçirerek mücevher’e dönüştürerek oyun parası kazanmaktır. Oyuncular bölüm sonunda reklam izleyerek kazanacakları oyun parasını önemli oranda artırabilmektedir. Oyunun ayarlar menüsünde ses ve titreşim özellikleri bulunmaktadır. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Gem Stack Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş