GEAR HUNTER OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 27 Nisan 2022
Yazar:
Grafikler:
Okunma: 71

Gear Hunter

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Mice Games •Mice Games •Mice Games


Gear Hunter Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 16 Mart 2022
Türü/Türleri Yarışma
Konusu/Amacı Gear Hunter oyununda amaç bir platform üzerinde en iyi arabayı yaratmak için parçaları toplamaya çalışmaktır.
ESRB E Everyone


Gear Hunter Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerGear Hunter Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Gear Hunter oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen araba yarış oyunudur. Gear Hunter oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç araba yarışında rakibini yenerek bölümü tamamlamaktır. Bölüm rakibi yenerek tamamlandığında oyun içi para kazanılmaktadır. Yarış esnasında drift yaparak daha fazla oyun içi para kazanılabilmektedir. Oyun içi para ile yeni arabalar alınabilmekte ve bu arabaların çeşitli özellikleri geliştirilebilmektedir. Aynı zamanda reklam izleyerek de oyun içi para ve ödül kazanılabilmektedir.

Gear Hunter Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, el-göz koordinasyonu sağlama gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda oyun içi para, ödül vb. kazanmak için oyuncunun izlemesi gereken reklamlar, küçük çocuklar için uygun olmayan bazı görseller bulundurmak gibi olumsuz yönleri bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş