GALAXY ATTACK ALIEN SHOOTER OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 16 Nisan 2020
Yazar: Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN
Grafikler:
Okunma: 9730

Galaxy Attack Alien Shooter
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• ONESOFT • ONESOFT • ONESOFT


Galaxy Attack Alien Shooter Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 02.07.2016
Türü/Türleri Savaş Oyunları
Konusu/Amacı Çeşitli uzay gemileri yok edilerek bölümler geçilmeye çalışılmaktadır.
PEGI derecesi 7+


Galaxy Attack Alien Shooter Oyunu Platformları

Android iOS


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerGalaxy Attack Alien Shooter Oyununun Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Galaxy Attack Alien Shooter oyunu ücretsiz olarak indirilebilen savaş oyunları türünde mobil bir oyundur. Oyunda amaç, Dünya’ya saldırmak isteyen çeşitli uzaylı savaş araçlarını yok etmektir. Yok edilen çeşitli renk ve boyuttaki uzay gemilerinden farklı güçler gelmekte ve bu güçler ile çeşitli silah güçleri kazanılmaktadır. Oyun içerisinde hikâye adı verilen 150’den fazla bölüm bulunmaktadır ve bu bölümler güncelleme geldikçe artmaktadır. Bölümlerin içerisinde ise dalga adı verilen mini seviyeler bulunmaktadır. Galaxy Attack Alien Shooter oyunun da çeşitli görevler bulunmaktadır. Bu görevler günlük ve başarı görevleridir. Bu görevler tamamlandıkça altın kazanılmaktadır. Kazanılan altınlar ile farklı türde ve güçte uzay gemisi alınabilmekte ve alınan uzay gemilerine güçlendirme yapılmakta ve mermi çeşitliliği gibi yükseltmeler alınmaktadır. Oyun içerisinde multiplayer (çok oyunculu) mod bulunmaktadır. Bu çok multiplayer mod 12’inci bölüm geçildikten sonra açılmaktadır.

Oyun içerisinde Galaksi Dronları adı verilen mini bir uzay gemisi seçeneği de vardır. Bu mini gemi oyun içerisinde atış desteği sağlamakta ve düşman gemilerine ateş etmektedir. Oyun içerisinde günlük hediyeler de vardır. Bu hediyeler ilk gün altın ile başlamakta ve diğer günlerde uzay gemisi, farklı atış gücü ve ekstra can hakkı vermektedir. Oyunda geminin belirli bir enerjisi vardır her oyun oynanışında 5 enerji gitmektedir.

Galaxy Attack Alien Shooter Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ailelerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları çocuğa kılavuzluk yapmaları, oyunun barındırmış olabileceği olası riskleri en aza indirme ya da yok edebilmeleri açısından önem taşımaktadır. Galaxy Attack Alien Shooter oyununu inceleyecek olursak, Galaxy Attack Alien Shooter savaş türünde bir oyunudur ve oyunda çeşitli uzaylı savaş araçları yok edilmeye çalışılmaktadır. Oyunda çeşitli görevler bulunmakta ve görevler tamamlandığı takdirde altın kazanılmaktadır. Oyuncular kazandıkları altınlar ile oyunda çeşitli yükseltmeler gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca, oyuna her gün giriş yapıldığında oyunculara çeşitli hediyeler verilmektedir. Günlük giriş yapıldığı takdirde oyuncular hediyeleri alabilmektedir.

Oyundaki diğer bir unsur, oyunda oyun içi satın almaların bulunmasıdır. Oyunda altınların yeterli gelmediği durumda oyun içi satın almalar kullanılarak gerçek para ile altın satın alınabilmekte, oyundaki bazı kilitler bu yolla açılabilmektedir. Yine, oyun içinde oyuncu sahip olduğu altınlarını kullanarak uzay aracının rengini ve modelini değiştirebilmektedir. Oyuncunun altınlarının tükenmesi veya az gelmesi durumunda ise çevrimiçi satın alma yoluyla uzay aracının görünüşü veya özellikleri değiştirilebilmektedir. Diğer bir oyun içi satın almanın kullanılabileceği durum ise enerjinin bitmesidir. Oyunda enerji bittiği takdirde, oyuncunun ya bir süre beklemesi gerekmekte ya da beklemek istemeyen oyuncular oyun içi satın alma kullanarak oyuna devam edebilmektedir.

Galaxy Attack Alien Shooter Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Pegi 7 derecelendirmesi tamamıyla doğrudur ve uygulanmalıdır manasına gelmemektedir. Her ebeveynin kendi çocuğu hakkında, çocuklarının kişilik özelliklerini de gözeterek bir karar vermesi en uygun olan yöntemdir.
Oyunun oynanışı itibariyle, el-göz koordinasyonunu sağlamaya yardımcı olması gibi bir yönü bulunmaktadır. Galaxy Attack Alien Shooter oyunu, olumsuz herhangi bir içerik barındırmamakla birlikte, oyun içinde oyuncuların enerjilerini tamamlamak için reklamları tercih etmesi durumuna karşı ebeveynlerin dikkat etmesi önem arz etmektedir. Oyuncuların sıklıkla tercih edebilecekleri bir diğer seçenek ise oyun içi satın alma yoludur. Oyuncular oyun içi satın alma özelliğini kullanarak altın kazanabilmekte, çeşitli bölümlerin kilidini açabilmekte ya da oyun içi satın alma yolu ile sahip oldukları uzay aracının görünüşünü değiştirme yoluna gidebilmektedir. Küçük yaştaki çocuklar için oyun içi satın almalar bazen cazip görünebilmekte ve oyunda ilerlemek adına çocukların bilinçsiz bir şekilde oyuna para yatırmalarına sebep olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin belli kurallar çerçevesinde çocuklarını yönlendirerek kontrollü bir şekilde oyun oynamalarını sağlaması, gerekli yerlerde müdahale etmeleri çocuklara daha güvenli bir oyun ortamı sunacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde karşısına çıkan reklam içerikleri konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş