GALAXİGA: KLASİK OYUN SALONU OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 31 Ocak 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 522

Galaxiga: Klasik Oyun Salonu

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• ONESOFT •ONESOFT •ONESOFT


Galaxiga: Klasik Oyun Salonu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 15 Temmuz 2019
Türü/Türleri Oyun makinesi
Konusu/Amacı Galaxiga: Klasik Oyun Salonu oyununda uzay gemisi ile galaksideki düşmanları dünyaya yaklaştırmamaya çalışmak.
PEGI derecesi +7


Galaxiga: Klasik Oyun Salonu Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerGalaxiga: Klasik Oyun Salonu Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Galaxiga: Klasik Oyun Salonu Oyununda temel amaç dalgalar halinde gelen düşman unsurlarına karşı ateş ederek onları yok etmektir. Oyun bölüm bölüm ilerlemektedir. Her bölüm içerisinde çeşitli miktarlarda seviye sayılabilecek dalga yer almaktadır. Oyunun başlangıç kısmında bir yönlendirici sayesinde konusu anlatılmakta ve oyunda yapılması gerekenler anlatılmaktadır. Oyunun konusunda ise galaksi Loc böcekleri tarafından istila edilmiştir. Oyuncu ise galaksiyi bu böceklerden kurtarmaya onları yok etmeye çalışmaktadır. Oyunda farklı uzay gemileri bulunmaktadır. Her uzay gemisinin kendisine özgü atışı olmaktadır. Gelişmiş uzay gemilerinde bu atış gücü yüksekken bazı düşük seviye uzay gemilerinde ise bu atış gücü düşüktür. Oyunun bazı yerlerinde ise özel silah güçleri çıkmaktadır. Bu özel güçler belirli bir süre etkili olmakta sonrasında ise ortadan kaybolmaktadır. Oyunda dalgalar başarı ile geçildiği takdirde bir sonraki aşamaya geçilmektedir. Aşamalar kolaydan zora doğru ilerleme göstermektedir. Aşamaların sonlarında ise zafer kazanıldığı takdirde çeşitli ödüller kazanılabilmektedir. Oyun içerisinde aynı zamanda sikke kazanılabilmektedir kazanılan bu sikkeler reklam izleme seçeneği sayesinde kazanılan sikke miktarı 4 katı miktara kadar çıkmaktadır. Ayrıca reklam izleme seçeneği ile farklı hediyelerde kazanılabilmektedir. Oyunda üç ayrı mod bulunmaktadır. Bu modlar kolay, normal ve zor modudur. Oyuncu kolay modu bitirmeden normal moda, kolay ve normal modu bitirmeden zor moda geçememektedir. Oyun içerisinde can hakkı niteliğinde 4 enerji bulunmaktadır. Enerjiler yandıkça birer birer yok olmaktadır. Oyunun çeşitli yerlerinde ise kalp bulunmaktadır. Bu kalp oyun içerisinde fazladan bir can hakkı sağlamaktadır. Oyunda sikke kazanımı olmaktadır. Sikkeler oyun içerisinde öldürülen düşman unsurlardan ya da aşama sonlarında çıkan çeşitli nesneler yok edilerek kazanılmaktadır. Kazanılan bu sikkeler ile uzay gemisi güçlendirilmektedir.

Galaxiga: Klasik Oyun Salonu Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Oyunda temel amaç dalgalar halinde gelen düşman unsurlarına karşı ateş ederek onları yok etmektir. Oyun bölüm bölüm ilerlemektedir. Her bölüm içerisinde çeşitli miktarlarda seviye sayılabilecek dalga yer almaktadır. Oyunun başlangıç kısmında bir yönlendirici sayesinde konusu anlatılmakta ve oyunda yapılması gerekenler anlatılmaktadır. Oyunun konusunda ise galaksi Loc böcekleri tarafından istila edilmiştir. Oyuncu ise galaksiyi bu böceklerden kurtarmaya onları yok etmeye çalışmaktadır. Oyunda farklı uzay gemileri bulunmaktadır. Her uzay gemisinin kendisine özgü atışı olmaktadır. Gelişmiş uzay gemilerinde bu atış gücü yüksekken bazı düşük seviye uzay gemilerinde ise bu atış gücü düşüktür. Oyunun bazı yerlerinde ise özel silah güçleri çıkmaktadır. Bu özel güçler belirli bir süre etkili olmakta sonrasında ise ortadan kaybolmaktadır. Oyunda dalgalar başarı ile geçildiği takdirde bir sonraki aşamaya geçilmektedir. Aşamalar kolaydan zora doğru ilerleme göstermektedir. Aşamaların sonlarında ise zafer kazanıldığı takdirde çeşitli ödüller kazanılabilmektedir. Ayrıca oyuncuların karşısına sıklıkla çıkan reklamlar bulunmaktadır. Oyun esnasında oyuncunun karşısına çıkan bu reklamlar bazen uygunsuz içerikler barındırabilmektedir. Reklamlar izlendikçe oyun içi hediyeler yeniden oynama hakkı ve çeşitli bonuslar kazanılabilmektedir. Bu durum da reklamları daha çekici hale getirmektedir.

Galaxiga: Klasik Oyun Salonu Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. PEGI 7 yaş üzeri oyunlarda genelikle hafif şiddet unsurları yer almaktadır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el göz koordinasyonu, dikkat olgusu ve konsantrasyon geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Galaxiga: Klasik Oyun Salonu oyununa bakacak olursak oyunda hafif şiddet unsurlarına rastlamak mümkündür. Çeşitli uzay gemileri ve üzerindeki ateşli silahlar sayesinde ateş edilmektedir. Oyununda oyun içi satın almalar cazip hale getirilmiş ve oyunun birçok yerinde kullanıcının karşısına çıkarılmıştır. Bu konuda özellikle ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlardır. Bu reklamları engellemenin yolu oyunun çevrimdışı oynanmasıdır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş