FRİDGE ORGANİZİNG OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 26 Nisan 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 66

Fridge Organizing

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• CrazyLabs LTD •CrazyLabs LTD •CrazyLabs LTD


Fridge Organizing Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 08 Mart 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Fridge Organizing oyununda amaç marketten yapılan alışverişleri düzenli bir şekilde buzdolabına yerleştirmeye çalışmaktır.
ESRB E Everyone


Fridge Organizing Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerFridge Organizing Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Fridge Organizing oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Fridge Organizing oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç günlük hayatta kullanılabilecek çeşitli yiyecek ve içecekleri buzdolabına doğru şekilde sıralayarak dizebilmektir. Oyunda buzdolabında bulunan raflar oyuncu tarafından açılmakta ve içerisine yiyecek ve içecekten oluşan çeşitli besin öğeleri dizilmektedir. Doğru bir şekilde dizilim gerçekleştiğinde ise oyunda başarılı olunmakta ve bir sonraki seviyeye geçilebilmektedir.

Fridge Organizing Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyun ESRB derecelendirme sistemine E Everyone yani her yaştan kişinin oynamasında herhangi bir sakınca olmayan oyun olarak görülmektedir. Oyun içerisinde her hangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş