FOOTBALL LİFE! OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 13 Haziran 2022
Yazar: Mehmet Ali Küçük
Grafikler:
Okunma: 44

Football Life!

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Ruby Game Studio • Ruby Game Studio •Ruby Game Studio


Football Life! Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 29 Nisan 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Football Life! Oyununda amaç ünlü bir atlet olabilmek için her maçı kazanmaya çalışmaktır.
PEGI +3


Football Life! Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerFootball Life! Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Football Life! oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, simülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyuncular tek bir kahramanı kontrol etmektedirler.. Belirli seviyeler ve her seviede farklı senaryolar bulunmaktadır. Oyunun amacı oyuncu, oyunun ana kahramanını başarılı bir şekilde futbol kariyeri inşa etmektedir. Oyuncular, bu döngü içerisinde, röportaj, fitness, basın açıklaması, transfer gibi senaryolar ile birlikte futbol maçlarında karakteri yönetmektedir. Doğru kararlar verilerek başarılı bir kariyer amaçlanmaktadır. İlgili başarımın yüzdesine göre oyuncular ödül kazanmaktadır. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Football Life! Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre +3 çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş