FLY BALL: SKY PARKOUR OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 30 Aralık 2022
Yazar:
Grafikler:
Okunma: 361

Fly Ball: Sky Parkour

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•ABI Global LTD •ABI Global LTD •ABI Global LTD

Fly Ball: Sky Parkour

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 29 Eylül 2022
Türü/Türleri Macera
Konusu/Amacı Fly Ball: Sky Parkour
ESRB E Herkes


Fly Ball: Sky Parkour

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerFly Ball: Sky Parkour Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Fly Ball: Sky Parkour oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Fly ball: sky parkour oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun gökyüzü üzerine kurulmuş bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyunda temel amaç platformdaki güzergâh üzerinde topu ileriye doğru düşmeden hareket etmektir. Oyun seviye seviye ilerlemektedir. Oyunda başlangıç seviyelerde kenar korumalıkları bulunurken, ilerleyen seviyelerde bu korumalıklar kalmaktadır. Oyuncu seviyelerde ilerlerken çeşitli miktarda coin kazanmaktadır. Kazanılan bu coinler ile farklı tarzda toplar alınabilmektedir. Oyunda yer alan yönergeler ve oyunun dili İngilizce olup farklı bir dil seçeneği yoktur. Oyun sohbet özelliği bulunmamaktadır.

Fly Ball: Sky Parkour Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.
Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş