FLOOF – MY PET HOUSE – DOG & CAT GAMES OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 2 Kasım 2021
Yazar: Mustafa Renkçi
Grafikler:
Okunma: 280

FLOOF - My Pet House - Dog & Cat Games
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• TutoTOONS • TutoTOONS • TutoTOONS


####FLOOF - My Pet House - Dog & Cat Games Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 14 Ağustos 2021
Türü/Türleri Eğitici
Konusu/Amacı Bir evcil hayvanı büyümesini sağlayıp ona kıyafetler giydirilebilir, yemekler hazırlayabilir ve onunla oyun oynanabilmektedir. Ayrıca yaşadıkları evleri dekor edilebilmektedir.
PEGI derecesi +3


FLOOF - My Pet House - Dog & Cat Games Oyun Platformları

Android iOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerFLOOF - My Pet House - Dog & Cat Games oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

FLOOF - My Pet House - Dog & Cat Games mobil cihazlar için evcil hayvanların büyümesini sağlayıp, ona kıyafetler giydirebilme, yemekler hazırlama, banyo yaptırma ve onunla oyun oynayabilme oyunudur. 14 Ağustos 2021 tarihinde mobil cihazlar için piyasaya sunulmuştur. Oyun ücretsiz olarak oynanabilmekte olup, uygulama içi satın alımlar mevcuttur. Oyunun başlangıcında kullanıcıya bir evcil hayvan verilmektedir. Verilen evcil hayvana mama verilmesi istenmektedir. Bu işlemlerle birlikte kullanıcıya oyun içi altın verilmektedir. Sonrasında kullanıcıya evcil hayvanını uyutması istenilmektedir. Yapılan bu işlemler evcil hayvanının büyümesiyle oyun devam etmektedir. Kullanıcı evcil hayvanıyla oyun içi kaykay veya candy crush tarzı bulmaca oyunu da oynayabilmektedir. Ev içinde evcil hayvan yatağı oyun içi kazanılan altın ile geliştirilebilmektedir. Eğer kullanıcıda yeterli altın yoksa, kullanıcıdan reklam izlemesi istenmektedir. Kullanıcı evcil hayvanının işlem sürelerini beklemek veya reklam izlemek istemiyorsa Premium paket ile bu engelleri kaldırabilmektedir. Ayrıca Premium paket tüm kıyafetlerin kilidini de kullanıcıya açmaktadır. Oyun dili ve oyundaki yönergelerin, yapımcı tarafından Türkçe yerelleştirmesi yapılmamıştır. Ayarlar sekmesine baktığımızda ise oyunun sesini ve müziğini açma ve kapatma seçeneği karşımıza çıkmaktadır.

FLOOF - My Pet House - Dog & Cat Games Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

FLOOF - My Pet House - Dog & Cat Games oyununu inceleyecek olursak, oyun akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil bir oyundur. RPG tabanlı oyunda amaç, rakibi yenmektir. Bu görsellerde herhangi bir kan ögesi ve yaralanma gibi gösterimler bulunmamaktadır. Oyun seviyeleri kolay başlamakta ve ilerleyen seviyelerde zorlaşmaktadır. Oyuncu bölümleri geçtikten sonra skor elde etmekte ve elde ettiği skorlar tablo üzerinde gösterilmektedir. Kazanılan puan miktarı ve farklı ödüller de yer almaktadır. Oyunda, oyun içi satın alma bulunmaktadır. Oyuncu kazandığı puan ödüllerini istediği takdirde oyun içi satın alımlar ile daha fazla artırabilmektedir.

Oyun içinde seviyenin yükseltilerek yüksek puanlar kazanılabilmesi böylece rekabetin yüksek tutulması, oyuncuları oyuna bağlayan ve oyuncular için oyunu çekici hale getiren bir unsurdur. Oyun içinde oyuncuların yüksek seviyeye gelme ve ilerleme istekleri oyunu oynamaya daha da sevk etmektedir.

FLOOF - My Pet House - Dog & Cat Games Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre +3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

FLOOF - My Pet House - Dog & Cat Games oyununun oynanışı itibariyle analitik düşünmeyi geliştirme gibi olumlu yönü bulunmaktadır.
Bunun yanı sıra oyun içi satın alma bulunmaktadır.

Oyunda oyuncuların başarı elde ettiklerinde kazanılabildikleri yıldızların oyunda ilerleme adına gerçek para ile de satın alınabilme özelliği olması çocukları oyun içi satın almaya yani gerçek para harcamaya teşvik etme gibi bir olumsuz yönü daha bulunmaktadır. Oyunda ilerlemek adına çocukların bilinçsiz bir şekilde oyuna para yatırmalarına sebep olabilen bu konu hakkında özellikle ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Ayrıca, oyunun bağımlılık yapıcı etkisi de bulunmaktadır. Oyuncuların ileri seviyelere gelebilme, karakteri güçlendirebilme istekleri oyuncuları hırslandırıp daha çok oyunu oynamaya itebilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde bulunan oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş