FALLİNG ART RAGDOLL SİMULATOR OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 26 Temmuz 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 56

Falling Art Ragdoll Simulator

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• BoomBit Games •BoomBit Games •BoomBit Games


Falling Art Ragdoll Simulator Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 02 Haziran 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Falling Art Ragdoll Simulator oyununda amaç karakter ile yüksek yerlerden atlayarak en uzağa gitmeye çalışmaktır.
PEGI +12


Falling Art Ragdoll Simulator Platformları

Android IOS PC

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerFalling Art Ragdoll Simulator Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Falling Art Ragdoll Simulator oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen smülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Falling Art Ragdoll Simulator oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda 1 erkek1 kadın olmak üzere 2 karakter bulunmaktadır. Karakterlerden bir tanesi, oyundaki diğer karaktere vurarak merdivenlerden aşağı düşürmektedir. Düşen karakter ne kadar uzağa giderse o kadar çok para kazanılmaktadır. Oyunda kazanılan bu paralar güçlü vuruş ve uçuş özelliği gibi çeşitli yetenekler alınmaktadır. Alınan bu yetenekler sayesinde ilerleyen seviyeler kolaylıkla geçilmektedir.

Falling Art Ragdoll Simulator Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş