FALL BOYS: ROPE RESCUE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 9 Eylül 2022
Yazar: Mehmet Ali Küçük
Grafikler:
Okunma: 283

Fall Boys: Rope Rescue

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• ABI Global LTD •ABI Global LTD •ABI Global LTD

Fall Boys: Rope Rescue Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 05 Temmuz 2022
Türü/Türleri Bulmaca
Konusu/Amacı Mutant Escape oyununda amaç laboratuvardan kimseye görünmeden kaçmaya çalışmaktır.
PEGI +7


Fall Boys: Rope Rescue Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerFall Boys Rope Rescue Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Fall Boys Rope Rescue oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Fall Boys Rope Rescue oyununda amaç birbirine bağlı iki karakteri engellere çarpmadan o seviye içerisinde belirlenen objelere tutundurmaktır. Her seviyede farklı engeller ve objeler oyuncuyu karşılamaktadır. Bölüm sonu altın ödülü, reklam izlendiğinde ise bu ödülün x3 katı gibi miktarda ödül vermektedir. Oyunda kan öğeleri ve patlayıcı öğelerin yanında şeytanlar, canavarlar gibi karakterlerde bulunmaktadır. Oyunun dili İngilizce’dir ve Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

Fall Boys Rope Rescue Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre +7 yaş ve üzeri için uygun olduğu görülmektedir. Oyun online olmamakla birlikte kısmen kumara özendirme içeriklerine sahip olduğu için bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş