EXPERT DRİVE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 16 Mayıs 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 140

Expert Drive

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• FEGames •FEGames •FEGames


Expert Drive Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 20 Mart 2022
Türü/Türleri Puzzle
Konusu/Amacı Expert Drive oyununda amaç bir araba seçerek arabaların arasına park etmeye çalışmaktır.
PEGI +3


Expert Drive Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerExpert Drive Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Expert Drive oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu tarafından oynanabilen akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen puzzle türündeki oyundur. Expert Drive oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç bir araba seçerek, o araba ile ileri, geri ve yanlara doğru hareket ettirerek belirli bir noktada işaretli alana park etmeye çalışmaktır. İşaretli alana düzgün bir şekilde park edildikten sonra bölüm tamamlanmaktadır. Oyun içerisinde yolda bulunan paraları toplayarak veya bölümü tamamladıktan sonra para kazanılmaktadır. Toplanan paralar ile farklı türde arabaları satın alabilir, renkleri değiştirebilir ve yön göstersen çizgileri farklı resimler ile süslenebilmektedir.

Expert Drive Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, el-göz koordinasyonu sağlama gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda oyun içi para, ödül vb. kazanmak için oyuncunun izlemesi gereken reklamlar, küçük çocuklar için uygun olmayan bazı görseller bulundurmak gibi olumsuz yönleri bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş